Zmiana swojego ciała tak, by było bardziej atrakcyjne to coś, co wielu z nas chodzi po głowach. Czy medycyna estetyczna pomaga w osiągnięciu podobnego celu?
1. O zabiegach medycyny estetycznej – czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina?
2. Zabiegi medycyny estetycznej – najczęściej wybierane opcje
3. Kiedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej?
4. Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna – czym się różnią?
O zabiegach medycyny estetycznej – czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina?
Praktycznie każdy z nas ma jakieś określone cechy swojego wyglądu, z których nie jest szczególnie zadowolony. Czasami są to niewielkie rzeczy, które w żaden sposób nie wpływają na naszą jakość życia, czasem jednak ich ingerencja w nasze codzienne samopoczucie i pewność siebie jest dość istotna. Jeżeli zastanawiamy się, jak poprawić swój wygląd w taki sposób, aby zauważyć niemalże natychmiastowe efekty, powinniśmy zainteresować się medycyną estetyczną. Jest to dziedzina, która skupia się na poprawie wyglądu człowieka w sposób mało lub średnio inwazyjny. Efekty zabiegów są również w pełni odwracalne, a często same ustępują po pewnym czasie, w związku z czym nie musimy martwić się, że zostaną z nami już zawsze. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie sim-med.info.
Zabiegi medycyny estetycznej – najczęściej wybierane opcje
Do najpowszechniej wybieranych procedur z zakresu medycyny estetycznej zaliczymy zdecydowanie te, które mają spowolnić lub zminimalizować widzialność efektów starzenia się – szczególnie, jeżeli chodzi o skórę. Inną chętnie wybieraną grupą zabiegów są również te, których zadaniem jest uatrakcyjnić nasz wygląd. Do obu wspomnianych kategorii zaliczymy między innymi takie czynności, jak:
- toksyna botulinowa: jej zastosowanie to głównie wypełnianie bruzd zmarszczek celem wygładzenia skóry i przywrócenia jej młodego wyglądu. Poza tym botoks często stosuje się również przy wypełnianiu i powiększaniu ust;
- zabiegi z kwasem hialuronowym: ich celem jest głównie wypełnianie i minimalizowanie widocznych zmarszczek;
- mezoterapia igłowa: stosowana szczególnie w obrębie twarzy, pozwala na nawilżenie i zrewitalizowanie skóry, co pozwala skuteczniej walczyć z jej niedoskonałościami. Obecnie istnieją również odmiany mezoterapii igłowej, które są przeprowadzane niemalże całkowicie bezboleśnie, co jest idealną opcją dla osób wrażliwych i podatnych na ból.
Kiedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej?
Jeżeli usuwanie zmarszczek czy powiększanie ust to tematy, które często przychodzą nam na myśl, gdy patrzymy na swoje odbicie w lustrze, być może jest to oznaka, że warto zainteresować się zabiegami, jakie wykonuje się w medycynie estetycznej. Produkty wykorzystywane przy procedurach, takie jak kwas hialuronowy czy botoks, nie są trwałe, w związku z czym nie musimy obawiać się permanentnego zmienienia naszych rysów twarzy. Możemy za to poczuć się lepiej sami ze sobą, co zdecydowanie jest argumentem za wybraniem się na konsultację ze specjalistą z tej dziedziny. Podczas pierwszej wizyty dowiemy się także, czy wybrany zabieg będzie dla nas korzystny i czy warto go przeprowadzić.
Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna – czym się różnią?
Chociaż zajmują się podobnymi zagadnieniami, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna to dwie zupełnie inne dziedziny. W przypadku zabiegów chirurgicznych ingerencja w ciało pacjenta jest dużo poważniejsza, ponieważ wiąże się zazwyczaj z pełnowymiarową operacją. Efekty zabiegów chirurgicznych są również trwałe i można je usunąć tylko przy pomocy innej operacji. Medycyna estetyczna jest zdecydowanie mniej inwazyjna i jeżeli planujemy jakiekolwiek zmiany w naszym wyglądzie, to właśnie od niej najlepiej jest zacząć.