Jim Beam - Whisky w Platine.pl

Jim Beam

Jim Beam

Jim Beam - informacje o marce

Jim Beam to amerykańska marka whiskey, która zasłynęła produkcją burbona. Dziś jej wyroby są najlepiej sprzedającymi się burbonami na świecie. Choć firma istnieje już ponad 200 lat, nadal wytwarzane przez nią trunki powstają według tej samej receptury. Podobno jej oryginalny zapis jest ściśle chroniony, a to gdzie się znajduje wiedzą tylko nieliczni. Ciekawe jest również to, że marka Jim Beam od samego początku jest zarządzana przez tą samą rodzinę.
Głównym składnikiem używanym do produkcji whiskey Jim Beam jest oczywiście kukurydza, do której dodawane są również żyto i jęczmień. Swój charakterystyczny smak trunek zawdzięcza nutce wanilii oraz karmelu. Pierwsza whiskey wyprodukowana przez Jacoba Beam'a została sprzedana w 1795 roku. To właśnie ta data stała się również symbolicznym początkiem historii marki.
W 1820 roku dowodzeniem rodzinnym biznesem zajął się Dawid Beam, dziesiąte dziecko Jacoba. To właśnie za jego czasów destylarnia została rozbudowana i zmodernizowana. Po jego śmierci przedsiębiorstwo trafiło w ręce kolejnego potomka Beamów. Ten postanowił przenieść siedzibę zakładu bliżej linii kolejowej. W latach sześćdziesiątych XX wieku Jim Beam przeszedł w ręce holdingu American Brands. Nowi właściciele zdecydowali jednak, że firma nadal powinna znajdować się w rękach rodziny. Obecnie nad smakiem trunku czuwa siódme pokolenie Beamów.