TOP 5: Oscarowe kreacje gwiazd
Top5 TOP 5: Oscarowe kreacje gwiazd
Top 5 by Platine.pl

TOP 5: Oscarowe kreacje gwiazd

To, co aktorka założy na czerwony dywan jest bardziej wyczekiwane niż tradycyjne "Oscar goes to...". Kreacje największych projektantów przynoszą aktorkom większą sławę niż filmy, w których grały. W oparciu o coroczny ranking najlepszych oscarowych sukni, tworzony przez Harper's Bazaar, wybraliśmy te, które przez pięć ostatnich lat zachwycały najbardziej.
1/6  
5

2008, Marion Cotillard - Gaultier

2008, Marion Cotillard - Gaultierfot: Peter Brooker / Rex FeaturesEAST NEWS
Podczas 80. ceremonii, Oscar dla najlepszej aktorki trafił w ręce Marion Cotillard za film Niczego nie żałuję - Edith Piaf. Rola francuskiej piesniarki przyniosła jej sukces, tak samo jak suknia od Jeana Paula Gaultiera z kolekcji haute couture na wiosnę/lato 2008.

Według samego projektanta, Marion Cotillard zamierzała pojawić się na ceremonii w prostej kreacji. Jednak udało mu się to zmienić. Pokazałem jej szkice sukni inspirowanej syrenami i pokochała ją. Czekaliśmy dwa tygodnie na materiał mozolnie, ręcznie zdobiony haftem przypominającym rybie łuski - tak Gaultier wspomina współpracę z aktorką.

Na pokazie kolekcji z 2008 roku pojawiła się ta sama suknia, ale w kolorze złota i czerni. Specjalnie dla aktorki, Gaultier stworzył nową wersję kreacji w kolorze kości słoniowej ze srebrnymi zdobieniami. Chciałem tym samym pokazać wszystkim kobietę, jaką ja w niej widziałem - dodaje. I udało się.

Marion na czerwonym dywanie i na scenie ze statuetką Oscara w ręku zachwyciła ekspertów mody. Pojawiły się nawet komentarze, że w sukni Jeana Paula Gaultiera wygląda jak wyjęta z Narodzin Wenus Botticelliego. Kiedy zobaczyłam tę suknię, wiedziałam, że chcę ją założyć - komentuje aktorka.

1/6  
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu 9YDGk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.