Top 5: Najwyżej położone kurorty narciarskie Europy
Top5 Top 5: Najwyżej położone kurorty narciarskie Europy
Top 5 by Platine.pl

Top 5: Najwyżej położone kurorty narciarskie Europy

Wysokie położenie ośrodków narciarskich to gwarancja śniegu przez wiele miesięcy w roku. Zaletą są również wspaniałe widoki, długie trasy i towarzyszące narciarstwu atrakcje. Zobacz, gdzie nie wjedziesz samochodem, zatańczysz przy muzyce Solveiga albo pojeździsz podziemną kolejką. Oto pięć najwyżej położonych kurortów narciarskich w Europie.
1/6  
5

Canazei i przełęcze Sella Rondy, Włochy - 1465 m n.p.m.

Canazei i przełęcze Sella Rondy, Włochy - 1465 m n.p.m.fot: btristan/cc BY 2.0/flickr
Canazei, stolica bardzo docenianej przez narciarzy Val di Fassa, położona jest na wysokości 1465 metrów. Miasto usytuowane jest we włoskich Dolomitach, które powszechnie uważane są za najpiękniejsze pasmo górskie w Alpach. Niedaleko Canazei leżą inne znane ośrodki, Arabba i Val Gardena.

Z każdej miejscowości krętą drogą, potocznie zwaną dolomicką, dojedziemy do górskich przełęczy. Najwyżej znajdują się Passo Pordoi, Passo Fedaia i Passo Sella. Wszystkie przedzielają masywy Marmolady i masyw Sella. Zarówno przełęcze, jak również ośrodki łączą wyciągi i kolejki, tworząc największą huśtawkę w Europie - Sella Rondę.

W Canazei jest prawie 150 km tras i 51 wyciągów. Cała Sella Ronda to ponad 600 km. Sześć dni jazdy w Val di Fassa to koszt 218 euro. Dorosły narciarz za karnet na Sella Rondę zapłaci 254 euro.

Passo Sella - 2244 m n.p.m. Przełęcze w Dolomitach łączą Canazai, Południowy Tyrol i Trentino. Sella rozdziela masyw Sasso Lungo i Sasso Sella. Wjechać do niej można od południowej strony Canazei.

Passo Pordoi - 2239 m n.p.m.
Znajduje się na drodze z Canazei do Arabby. Przecina masyw Marmolady i Selli. Na jej terenie znajduje się Cmentarz Mauzoleum żołnierzy poległych podczas I i II Wojny Światowej.

Passo Fedaia - 2057 m n.p.m.Przełęcz północnej strony grzbietu Marmolady. Leży na skraju ogromnego górskiego jeziora, które zimą jest wykorzystywane do sztucznego naśnieżania stoków. Passo Fedaia licznie zamieszkują świstaki, z czego we Włoszech przełęcz jest bardzo znana
1/6  
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu LcAJj
KOMENTARZE
 • 7.01.13, 10:09:20

  ~GośćAA

  Trochę niekompletny ten ranking. Po pierwsze odnosi się tylko do Europy.
  Po drugie nawet w Europie można znaleźć wyżej położone ośrodki niż Canazei, np. francuskie Alp d'Huez jest na wysokości 1850 m n.p.m.
  odpowiedz
 • 24.10, 13:54:12

  ~kio

  passo tonale ma 2000m
  odpowiedz