Top 5: Najbardziej interesujące plaże na świecie
Top5 Top 5: Najbardziej interesujące plaże na świecie
Top 5 by Platine.pl

Top 5: Najbardziej interesujące plaże na świecie

Choć do wakacji jeszcze daleko, wielu tęskni już za słońcem, wylegiwaniem na plaży, kąpielą w ciepłym morzu i przyjemnym uczuciem gorącego piasku pod stopami. To więc dobry moment, by zacząć planować, gdzie wybrać się na wczasy. Portal Trip Advisor oraz Bloomberg podpowiadają najlepsze plaże, na których na pewno nie można się nudzić. Można na nich surfować, fotografować, a nawet uczyć się historii. Zachwycają nie tylko czystą wodą, ale również wspaniałym widokiem i... architekturą.
1/6  
5

Surfing – Scarborough Beach, Perth – Australia

Surfing – Scarborough Beach, Perth – Australiafot: Jason. Tabarias/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr

Nie ma wątpliwości, że to właśnie australijskie plaże są najlepsze do surfowania. Co roku na wybrzeże najmniejszego kontynentu przybywają tysiące surferów z różnych stron globu, by załapać się na najwyższe fale na świecie.

Scarborough Beach w Australii uważana jest za najlepszą plażę na zachodnim wybrzeżu i to nie tylko ze względu na świetne warunki do surfowania, ale i czystą wodę, biały piasek i dużo miejsca. Położenie nad ciepłym Oceanem Indyjskim, często nawiedzanym przez sztormy, gwarantuje wysokie i wymagające fale, które są marzeniem każdego miłośnika pływania na desce.

Zobacz jak wygląda życie na plaży w Scarborough:


Jak powiedział Buzzy Trent, jeden z najlepszych surferów w historii: tutaj wysokości fal nie mierzy się w stopach, nawet calach. Tu fale mierzy się w poziomie strachu. Ciepły klimat zwrotnikowy sprawia, że pływać można tu przez cały rok. Możliwość, że nawet przez kilka dni z rzędu nie będzie fal jest wręcz znikoma. To miało największy wpływ na wynik, jaki Scarborough uzyskała w głosowaniu użytkowników portalu Surfline.

Plaża zdobyła 100 punktów na 100 możliwych. Oceniane były fale, bezpieczeństwo, warunki pogodowe i oczywiście atmosfera. A tej Scarborough odmówić nie można, zwłaszcza, że wszyscy surfujący na niej są jak jedna wielka rodzina. Surfing to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje Scarborough Beach.

Plaża przyciąga również wędkarzy, żeglarzy, nurków, wioślarzy, biegaczy i rolkarzy. Wzdłuż wybrzeża jest wiele barów i hoteli. Nad bezpieczeństwem czuwa Scarboro Surf Life Saving Club, organizacja ratowników-ochotników.

 

1/6  
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj pierwszy znak kodu VgLrg
KOMENTARZE
 • 3.03.13, 13:40:19

  ~whatson

  Pani Ewa niema większego pojęcia o tym o czym pisze...

  Wnoszę, że nie odwiedziła owych plaż lub przynajmniej wykazała się daleko posuniętą ignorancją (nie byłem sam na wszystkich z wymienionych lecz te które miałem okazje oglądać polemizują z powyższym zestawieniem). Przedruk z innych serwisów bądź wnioski wyciągnięte na podstawie tekstu pisanego, a skoro w tym serwisie tworzy się ranking plaż na podstawie przekazu pisanego... świadczy to jedynie o jego jakości. Niemniej rozumiem, że poziom na ile plaża jest interesująca zależy od punktu siedzenia, nie zmienia to jednak mojego poglądu, iż Pani Ewa nie obejrzała jeszcze wystarczająco plaż by próbować robić takowe "rankingi".

  Pozdrawiam Panią Ewę i życzę owocnego podnoszenia kwalifikacji.
  IMO: Tekst na zamówienie (ludziom tęskno za latem to sobie plaże podziwiają).
  odpowiedz
 • 5.03.13, 06:08:47

  ~*.*.

  zastanawiam się cały czas o jakiej plaży jest ten artykuł.... Czy o Hampton Beach znajdującej się w STANIE New Hampshire - na to wskazywało by zdjęcie tej plaży ... ale nazywa się ona Hampton Beach a nie New Hampton i leży w stanie New Hampshire i od stanu New Jersey oddzielają ją dwa stany -NY i Mass. Czy też o plaży Beach Hampton znajdującej sie na wyspie Long Island w stanie NY - gdzie faktycznie od Southampton do Montauk rozciągają się piękne plaże. Impreza o której tu mowa jest na Hampton Beach w NH, a plażowiczów jest tam że ręcznik cięzko wcisnąć, byłam widziałam. Trochę rozbieżności jest jak na tak niedługi opis :) Pozdrawiam Monika
  odpowiedz