Sprawdź, dokąd na wakacje jeżdzą Polacy
Sport & Podróże Podróże Sprawdź, dokąd na wakacje jeżdzą Polacy

Sprawdź, dokąd na wakacje jeżdzą Polacy

Sprawdź, dokąd na wakacje jeżdzą Polacy
Włochy to wciaż jeden z popularniejszych kierunków podróży [fot: franckreporter/iStockphoto]

W tym roku na wakacje wybiera się niemal co drugi Polak. Większość zamierza spędzić urlop w kraju, za granicę planuje wyjechać co trzeci - wynika z badań.

Najpopularniejszy kierunek wyjazdów to Chorwacja (14 proc.). Na drugie miejsce (z czwartego) przesunęła się Grecja (12 proc.), na dalszych pozycjach wskazywano też Hiszpanię i Włochy (odpowiednio 10 i 7 proc.). Te cztery kraje od lat należą do najpopularniejszych kierunków.

Na wakacje 2014 wyjadą przede wszystkim osoby w wieku 30 - 39 lat, mieszkające w miastach, z wykształceniem średnim i wyższym, o dochodzie gospodarstwa domowego nie niższym niż 2,5 tys. złotych. Przy wyjazdach zagranicznych kwota ta rośnie do 4,5 tys. złotych. Średni koszt na osobę w Polsce to 1332 zł - aż o 141 zł więcej niż w roku ubiegłym.

Większość Polaków planujących tegoroczne wakacje zamierza wykupić ubezpieczenie. W porównaniu z rokiem ubiegłym wzrost jest znaczący - o 10 punktów procentowych. Można oszacować, że w najbliższych miesiącach aż 3,42 mln Polaków kupi ubezpieczenie na wakacje, dwa lata temu było to poniżej 2,9 mln.

Ubezpieczenie zamierza wykupić aż 68 proc. Polaków planujących wakacje za granicą. To dobra wiadomość nie tylko dla branży, ale i dla samych turystów, wyjeżdżających na wypoczynek. W razie problemów zdrowotnych zagraniczne leczenie nie zrujnuje naszego budżetu.

- Być może czerpiemy pozytywne wzorce od Niemców czy Francuzów, którzy na wakacje bez ubezpieczenia się nie ruszają - komentuje wyniki badań Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 5-12 maja 2014 za pomocą wywiadów ilościowych techniką CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości. Wielkość próby badawczej (N) to 1002. Wyniki badania zostały objęte procedurą ważenia ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości.

Czytaj w Platine.pl
Tu właśnie zaczął się sezon plażowy
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, gdzie plaże są już przygotowane dla turystów.
Każdy chce mieć "Mont Blanc" w nazwie
W referendum wypowiedzą się mieszkańcy Courmayeur we włoskich Alpach.
Wielka konfiskata podrobionych luksusowych win
Ponad 30 tysięcy butelek fałszywego czerwonego wina Brunello di Montalcino i Chianti skonfiskowali karabinierzy w środkowych Włoszech.
Taki Rzym zobaczy tylko Barack Obama
Setki nagabujących turystów sprzedawców pamiątek i podróbek, nielegalni przewodnicy, a także oszuści i kieszonkowcy, szpetne samochody i bary - tak na co dzień wygląda to miejsce.
Tagi:

polacy

wakacje

podróże

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu zkadf
KOMENTARZE
 • 2.12.16, 01:54:22

  ~lizkaa8

  Ja na wakacjach bardzo lubię zwiedzać nasz kraj. Moim zdaniem jest najpiękniejszy :) W te wakacje np. byliśmy w MIelnie. Badzo fajna miejscowość :) A jeśli ktoś by szukał dobrego miejsca do noclegu, to ja ręczę za Unitral :)
  odpowiedz
 • 15.12.16, 11:39:07

  ~Adamon441

  to my z kolei też z chęcią wybieramy nadmorskie klimaty tyle tylko, że bardziej w kierunku Ustki, w tym roku do http://www.hotel-lubicz.pl/ pierwszy raz zawitaliśmy bo nasze ulubione kwatery się zlikwidowały, dobrze że jednak stało bo lubicz jest naprawdę świetny i to w każdym aspekcie- jedzenie, standard, obsługa, no a żona była zachwycona tymi wszystkimi zabiegami w spa więc cieszę się że jej to sprawiło tyle radości
  odpowiedz
 • 9.01, 21:47:48

  ~Dominikk8

  O, jak świat jest mały :D Też byłem na wakacjach w Ustce, i też zatrzymywałem się w hotelu Grand Lubicz. I tutaj zgodzę się w 100% - nie ma porównania z innymi hotelami nad morzem. Jest tutaj wszystko czego potrzeba no i bardzo dbają o klientów, co jest mega ważne
  odpowiedz
 • 22.01, 22:34:51

  ~cassie7

  A ja jednak wolę podróżować gdzieś za granicę :) W tym roku tez pojadę, najpewniej z novumtravel, bo byłam już kilka razy i wiem, że to sprawdzona opcja :)
  odpowiedz
 • 4.06, 14:46:44

  ~Wini8a

  Ja tak samo jeżdżę z novum travel! Poznalam tam wiele ciekawych osób z ktorymi do dzisiaj utrzymujemy kontakt. Także podsyłam link jakby ktoś chciał zobaczyc oferte: http://novumtravel.pl/
  odpowiedz
 • 8.06, 09:27:26

  ~szynia

  my jedziemy do Grudziądza do hotelu Ibis Styles bo zależało nam żeby mieć nocleg w centrum. Bierzemy rowery i w drogę :D
  odpowiedz
 • 8.06, 19:54:57

  ~riki9

  A ja po prostu uwielbiam Kaszuby i staram się tam jeździć jak najczęściej. mam nawet swoją ulubioną miejscówkę - ośrodek Debrzyno. Jest tam cisza, spokój, mają jeziorko obok ośrodka :)
  odpowiedz
 • 20.06, 20:17:42

  ~anna88a

  Myślę, że nadal duża część Polaków jeździ nad morze :D I nic dziwnego, bo jest w nim jakaś magia :) JA najbardziej lubię Mielno, mam tam ulubiony hotel: http://www.unitral.pl/. Zobaczcie sobie ich ofertę, mają kilka fajnych pakietów :)
  odpowiedz
 • 26.06, 08:43:47

  ~aisza2

  Ale też coraz częsciej Polacy wybierają się na zagraniczne wczasy :) Ja na przykład jeżdżę sobie od 2 lat na wycieczki z Novum Travel: http://novumtravel.pl/. Organizują naprawdę fajne wyjazdy, wszystko jest organizowane rewelacyjnie :)
  odpowiedz
 • 26.09, 00:02:29

  ~bohdan00

  wiadomo, ze bezpieczeństwo jest priorytetem. ja na pewno nie zabrałbym żony i dzieci na podróż "na własną rękę". Od tego są renomoane biura podróży jak Itaka. Jeździmy z nimi na urlopy już od kilku lat. Jak patrzyłem na promocję na zimę 17/18 to mają do wybory aż 48 krajów więc jest w czym wybierać :)
  odpowiedz