Rozwój e-commerce zwiększa zainteresowanie usługami pocztowymi
Inne Patronaty Medialne Rozwój e-commerce zwiększa zainteresowanie usługami pocztowymi

Rozwój e-commerce zwiększa zainteresowanie usługami pocztowymi

Rozwój e-commerce zwiększa zainteresowanie usługami pocztowymi
[fot: EmirMemedovski/iStockphoto]

Branża e-commerce odnotowuje wyraźny rozkwit. Użytkownicy internetu coraz chętniej i coraz częściej dokonują zakupów online. Efekt? Zwiększa się zainteresowanie usługami pocztowymi. Usługami, które osiągają coraz wyższy standard w zakresie obsługi klientów.

Usługi pocztowe nabierają zupełnie nowego charakteru. Wkraczają w nowy wymiar, by nadążać za oczekiwaniami i potrzebami klientów. Wprowadzone nowe usługi i opcje (np. "zamów kuriera") sprawiają, że ofertą interesuje się coraz więcej klientów.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Pocztę Polską, w 2014 roku instytucja odnotowała ponad 30-procentowy wzrost liczby obsłużonych paczek w branży e-commerce w porównaniu z rokiem 2013. Przypuszcza się, że rok 2015 przyniesie jeszcze większe zainteresowanie.

Zamów kuriera lub odbierz paczkę w placówce

Zwiększone zainteresowanie usługami pocztowymi to także wynik możliwości dostosowania formy dostarczenia przesyłki do indywidualnych oczekiwań. Dokonujący zakupów w sieci mają do wyboru opcję "zamów kuriera" albo "odbierz paczkę w placówce". Pierwsza opcja jest wygodna z tego powodu, iż przesyłka dociera bezpośrednio pod wskazany adres. Drugie rozwiązanie daje niemal nieograniczone możliwości terminu odbioru przesyłki - można tego dokonać w dowolnym dniu i dowolnych godzinach, odwiedzając wskazaną placówkę.

Terminowe i szybkie doręczenie

Zwiększone zainteresowanie usługami pocztowymi w związku z rozwojem rynku e-commerce wynika również z terminowego i szybkiego doręczenia. Zgodnie z statystykami największego operatora pocztowego, na wybór usług wpływa terminowe doręczenie. W zależności od wybranej opcji (np. "zamów kuriera", "odbiór w punkcie", "zamów paczkę 48") zrealizowane zamówienie w sklepie internetowym może dotrzeć nawet następnego dnia. Dla klientów, którzy nie lubią długo czekać, taka opcja jest świetnym rozwiązaniem.

Usługi pocztowe z opcjami dodatkowymi

Większa ilość zamówień wypływająca ze sklepów internetowych przekłada się jednocześnie na rozwój usług pocztowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pojawiają się nowe opcje dodatkowe, dzięki którym przesyłki kurierskie czy standardowe paczki są bardzo atrakcyjną ofertą.

Wybierając opcję "zamów kuriera", można liczyć między innymi na ustalenie konkretnych godzin doręczenia przesyłki, dostarczenie paczki w sobotę / niedzielę / święta lub każdy dowolny dzień.

Atrakcyjne ceny

Rozwój rynku e-commerce i powiązane z tym zwiększone zainteresowanie usługami pocztowymi to również wynik atrakcyjnych cen za dostarczenie przesyłki. Każdy lubi oszczędzać, dlatego kupujący zwykle wybierają najtańsze opcje dostawy. Choć nadal standardowe paczki wyróżniają się najniższą ceną, to przesyłki kurierskie wcale nie należą do najdroższych. Wynika to przede wszystkim z dużej konkurencyjności i walki o zainteresowanie klienta.

Nie da się ukryć, że rozwój branży e-commerce ma dobry wpływ na usługi pocztowe. Większa konkurencja sprawia, że firmy świadczą usługi na coraz wyższym poziomie – z korzyścią dla kupującego.

Tagi:
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj drugi znak kodu r2HSf
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.