Rośliny w biurze poprawią kreatywność i wydajność pracowników
Styl Życia Savoir vivre Porady Rośliny w biurze poprawią kreatywność i wydajność pracowników

Rośliny w biurze poprawią kreatywność i wydajność pracowników

Rośliny w biurze poprawią kreatywność i wydajność pracowników
[fot: imago stock&people/EASTNEWS]

Kwiatek na biurku w pracy czyni je nie tylko bardziej przyjaznym. Jak wskazują najnowsze badania, rośliny w biurze wpływają na koncentrację i kreatywność pracowników oraz czynią ich pracę bardziej wydajną.

Specjaliści wskazują, że kwiatek na biurku nie jest jedynie elementem, które ma upiększyć przestrzeń. Psychologowie przekonują, że pracownicy, którzy mieli możliwość zaaranżowania swojego miejsca pracy i udekorowania go roślinami, wykazywali większą kreatywność o 47 proc. Badacze wykazali również, że wśród tych pracowników wydajność wzrosła o 38 proc.

- Nasze wcześniejsze badania pokazały, że projektując własny obszar roboczy poprawia się, jakość pracy, zadowolenie i wydajność pracowników - wyjaśnia psycholog dr Craig z Uniwersytetu w Exeter. - Najnowsze spostrzeżenia wskazują, że obecność roślin w dobrze zaprojektowanym biurze zwiększa również kreatywność pracowników - dodaje.

O zbawiennym wpływie roślin pisano już wcześniej w kontekście ich obecności w szpitalach. Badania pokazały, że rośliny doniczkowe umieszczone w salach szpitalnych wpływają zbawiennie na stan zdrowia pacjentów, polepszają ich samopoczucie, pacjenci odczuwają mniejszy ból, lęk i zmęczenie. Co więcej w pomieszczeniach, w których są rośliny notuje się niższy poziom bakterii aż o 60 proc. w porównaniu z tymi, w których nie ma roślin.

- Badania naukowe wykazały, że w pomieszczeniach, w których znajdują się rośliny notuje się wyraźną poprawę powietrza - zauważa Monique Kemperman z The Joy of Plants. Nic, więc dziwnego, że w biurach ozdobionych roślinami pracuje się lepiej.

Czytaj w Menstream.pl
Depardieu poznał rodzinne tajemnice Putina
Z czego zwierzył się aktorowi rosyjski prezydent?
Oto najbogatsi Polacy. Kto zyskał, kto stacił?
Pierwsza trójka trzyma się mocno, ale już poza podium robi się ciekawie. Sprawdź.
Wynajmij apartament na pokładzie Boeinga
Szczelne kurtyny, 24-calowe ekrany, fotel zmieniający się w łóżko - to tylko niektóre z udogodnień.
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu R5f2f
KOMENTARZE
 • 28.06, 11:57:56

  ~malinaPo

  hehe to chyba musze u siebie nakupić kwiatków :) póki co rozesłałam pracownikom ten artykuł http://melle.com/blog/zwiekszenie-produktywnosci?utm_source=ms, mam nadzieję że sobie wezmą do serca
  odpowiedz
 • 5.07, 14:01:09

  ~kingamajchrzak

  u mnie w firmie też jest super bo zamawiają nam codziennie kanapki z Aperitif Serwis, do wyboru do koloru, nam to pasuje jak najbardziej :D oj kwiatów też mamy sporo,biuro wygląda dużo ładniej i jest po prostu przyjemnniej
  odpowiedz
savoir vivre w 5 minut