Polscy projektanci mody na prestiżowym pokazie w Rzymie
Sztuka & Design Design Polscy projektanci mody na prestiżowym pokazie w Rzymie

Polscy projektanci mody na prestiżowym pokazie w Rzymie

Polscy projektanci mody na prestiżowym pokazie w Rzymie
[fot: Zeppelin Photo/East News]

Pokaz sześciu Polaków zamknął kalendarz jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie mody - Alta Moda Roma. Kolekcje zaprezentowano w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie. Projektanci to laureaci kieleckiego konkursu OFF Fashion.

Alta Moda Roma to odbywająca się dwa razy do roku prestiżowa impreza haute-couture, pielęgnująca tradycję wysokiej mody. Podczas tego modowego święta swoje popisowe kolekcje pokazuje m.in. duet Dolce & Gabbana.

Kalendarz ostatniej edycji zamknął pokaz Awangarda polska na wybiegu. Odbył się on minionej nocy w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie.

W prezentacji wzięli udział finaliści 15. edycji, organizowanego w Kielcach, Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion - Halina Mrożek, Michał Mrzygłód, Łukasz Stachowicz, Aneta Zielińska, Katarzyna Jaworska i Rafał Zieliński. Tematem pokazu były związki mody z teatrem. Stylistycznie nawiązano do znanych europejskich bajek, jak Śpiąca Królewna czy Pinokio.

- Są one porośnięte imponującym starodrzewem i między innymi dzięki temu udało się zbudować niepowtarzalny klimat. Stworzyliśmy naturalny wybieg, gdzie modelki prezentowały ubrania w przestrzeni ogrodu, pomiędzy rzeźbami, a całość urozmaiciły lalki teatralne. Obserwowałam uważnie, jak zachowywali się widzowie - brawa były właściwie przez cały czas. Bardzo się spodobaliśmy, pewnie dlatego, że zaproponowaliśmy coś nowego, świeżego, niezwykle kreatywnego, w dodatku bezpretensjonalnego i pozbawionego zblazowania obecnego w świecie szołbiznesu - powiedziała Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, organizatora konkursu.

- W przyszłym roku chcielibyśmy naszych projektantów pokazać w Chinach. Zależy nam, żeby stale promować naszych twórców za granicą - pokazywać, że ich realizacje są naprawdę bardzo dobre i jednocześnie dbać o wizerunek Kielc. Wszystko, co robimy, robimy z miłości do mody i do miasta - dodała Kusztal.

Czytaj w Platine.pl
Dżinsy potargane przez duże koty są w modzie
Zwierzęce zęby i pazury okazały się lepsze od nożyczek prawdziwych kreatorów.
Zobacz torebki z worków po cemencie
Szyją je organizacje społeczne działające na rzecz kobiet i dzieci.
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj trzeci znak kodu vWUdk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.