Podróże - Tanzania: wyprawa na Dach Afryki wraz z parkami narodowymi Tanzanii oraz wypoczynkiem na Zanzibarze ! - Podróże
Sport & Podróże Oferty Podróże Tanzania: wyprawa na Dach Afryki wraz z parkami narodowymi Tanzanii oraz wypoczynkiem na Zanzibarze !

Wyszukiwanie

Tanzania: wyprawa na Dach Afryki wraz z parkami narodowymi Tanzanii oraz wypoczynkiem na Zanzibarze !

  • Cel podróży

    Afryka Wschodnia, Kilimandżaro, Tanzania, Zanzibar

  • Cena

    4000 USD

Ocena użytkowników

ocena 0,00

ZAPYTAJ O WYCIECZKĘ
 

Kilimandżaro - Serengeti - Zanzibar
Wyprawa na Dach Afryki wraz z parkami narodowymi Tanzanii oraz wypoczynkiem na Zanzibarze ! Najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro (5895 m.n.p.m.) - wcale nie jest górą trudną do zdobycia. Aby na nią wejść nie trzeba być alpinistą. Wystarczy zaledwie 8 dni urlopu, dobra kondycja, odważne serce i chęć, aby na własne oczy zobaczyć mityczne śniegi Kilimandżaro. Po wspinaczce kontynuujemy przygodę w legendarnych parkach narodowych Tanzanii, zaś na sam koniec pobytu czeka nas rajski wypoczynek na piaszczystych plażach Zanzibaru...

1 dzień, Warszawa - Nairobi
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot via Amsterdam do stolicy Kenii, Nairobi. Przylot wieczorem. Formalności wizowe, spotkanie na lotnisku z kontrahentem, transfer do hotelu w centrum miasta. Wieczór wolny.

2 dzień, Nairobi - Arusha
Po śniadaniu opuszczamy hotel i udajemy się lokalnym autobusem w kierunku granicy kenijsko - tanzańskiej. Podróż będzie doskonałym sposobem poznania zwyczajnego życia mieszkańców Kenii. Na kilka godzin weźmiemy udział w ich codziennym życiu…Na przejściu granicznym zakup wizy tanzańskiej. Przyjazd do hotelu w centrum Arushy. Czas wolny na odpoczynek, bądź na zwiedzanie miasta, nocleg w hotelu.

3 dzień, Machame Checkpoint (1900 m.) - Machame Camp (2980 m.)
Bardzo wczesne śniadanie, następnie wjazd z Arushy na wysokość 1900m n.p.m. do Machame Checkpoint, gdzie znajduje się brama Parku Narodowego (Machame Gate). Po przepakowaniu się i zgrupowaniu tragarzy ruszamy wąską, łagodną drogą wiodącą przez tropikalny las równikowy do Machame Camp na wysokość 2980m. Tego dnia maszerujemy ok. 18 km, co powinno zająć nie więcej niż 7 godzin. Kolacja i nocleg w obozie.

4 dzień, Machame Camp (2980 m.) - Shira Camp (3840 m.)
Kolejny dzień to odcinek zdecydowanie krótszy, lecz nie oszukujmy się, podejście jest trudniejsze ze względu na wysokość, która może już wywierać wpływ na wydolność organizmu. Osiągamy 3840m pomiędzy kraterami Kibo i Shira gdzie położony jest Shira Camp. Zasłużony odpoczynek w obozie, nocleg.

5 dzień, Shira Camp (3840 m.) - Barranco Camp (3950 m.)
Dzień aklimatyzacyjny, ponieważ różnica wysokości do pokonania wynosi zaledwie 100m. Jednak, aby dojść do następnego biwaku, pokonujemy wzniesienie nazywane Lava Tower (4500m). Podczas tego etapu z pewnością już mocniej odczujemy efekt rozrzedzonego powietrza, jednakże powrót do obozu położonego poniżej 4000m z pewnością poprawi nam samopoczucie, zaś ponowne osiągnięcie tej wysokości powinno już przyjść łatwiej. Droga do tego najbardziej malowniczo położonego obozu zajmie nam około 7 godz. Obóz jest położony niemal u stóp krateru Kibo wznoszącego się 2000m ponad obozem.

6 dzień, Barranco Camp (3950 m.) - Karranga Camp (3840 m.)
Na początek 300 metrowa ściana Barranco Wall i, naturalnie w niej wydrążona, wąska ścieżka. Jest to jedyny odcinek, na którym wskazane jest schowanie kijów i pomaganie sobie rękami. Po 3-4 godzinach, wchodząc i podchodząc na zmianę, docieramy do Karranga Camp, który stanowi rezerwę aklimatyzacyjną pozwalającą na dalszy odpoczynek i przygotowanie do wejścia szczyt. Temperatury w nocy mogą spaść nawet do -10 stopni.

7 dzień, Karranga Camp (3840 m.) - Barrafu Camp (4550 m.)
W dniu dzisiejszym krótki trekking: 3 -godzinne podejście do Barrafu Camp (4550m) skąd w nocy podejmujemy atak na szczyt. Wspaniałe widoki na szczyty Mawenzi i Kibo. Czas na odpoczynek.

8 dzień, Barrafu Camp (4550 m.) - Uhuru Peak (5895 m.) - Mweka Camp (3100 m.)
Około północy pobudka, krótki posiłek i około godziny pierwszej w nocy zaczynamy ostateczny atak na dach Afryki. Sześć godzin stromego wdrapywania się wyprowadza nas o wchodzie słońca na krawędź krateru zwanego Stella Point, skąd mamy godzinę łagodnego podejścia szeroką granią na szczyt - Uhuru Peak (5895m). Po zdobyciu najwyższej stojącej góry świata, czeka nas kilkugodzinne zejście do obozu Barrafu, gdzie czeka na nas ciepły posiłek. Po odpoczynku schodzimy do Mweka Camp (3100 m). Upragniony nocleg.

9 dzień, Mweka Camp (3100 m) - Mweka Gate (1800 m) - Lake Manyara
Ostatni dzień to czterogodzinny spacer w gęstym tropikalnym lesie do Mweka Gate, gdzie oczekują na nas samochody, którymi pojedziemy do hotelu w Parku Narodowym Lake Manyara. Zakwaterowanie w wybranej lodgy. Kolacja z przepięknym widokiem na jezioro Manyara. Nocleg pod namiotami!

10 dzień, Lake Manyara - Olduvai - Serengeti
Po wczesnym śniadaniu wjazd do Parku Narodowego Lake Manyara słynącego z przepięknych krajobrazów oraz lwów odpoczywających w konarach drzew. Podglądanie hipopotamów, pawianów oraz dzikiego ptactwa. Bezpośrednio z parku pojedziemy zboczami krateru NgoroNgoro w stronę Parku Narodowego Serengeti. Po południu przystanek przy wąwozie Olduvai, którego warstwy geologiczne zawierały ślady obecności człowieka i innych gatunków człowiekowatych datowane na 2,6-2 mln lat. Stanowisko zasłynęło między innymi z odkryć dokonanych przez łowców hominidów: małżeństwo Louisa i Mary Leakeyów (1931 Louis L., 1959 Mary L.) oraz prac kontynuowanych przez członków ich rodzin. Przejazd na nocleg pod namiotami na klimatycznym campie pośród sawanny Serengeti.

11 dzień, Serengeti
Całodniowe safari na równinach Serengeti , najbardziej rozległego parku narodowego w Tanzanii, gdzie możemy oglądać jedyne na świecie skupisko ponad 2 milionów zwierząt kopytnych- antylopy gnu, impale, gazele Thomsona, zebry i podążające ich śladem drapieżniki - lwy, gepardy, lamparty. Nocleg na kampie, opowieści przy ognisku w afrykańska noc pod rozgwieżdżonym niebem.

12 dzień, Serengeti - Ngorongoro
Po wczesnym śniadaniu jeszcze jeden przejazd po równinach Serengeti w poszukiwaniu Wielkiej Piątki- czyli zwierząt uznanych przez myśliwych jako najbardziej niebezpieczne i najtrudniejsze do upolowania czyli słonia, lwa, nosorożca, bawoła i lamparta. Na szczęście Nasze polowanie będzie bezkrwawe i jedyne łupy to zdjęcia. Około południa wyjazd w kierunku wygasłego wulkanu NgoroNgoro, nazywanego jednym z naturalnych cudów świata. Widoki zapierające dech w piersiach podczas kolacji, nocleg w lodge stojącej na krawędzi kaldery.

13 dzień, Ngorongoro - Tarangire
O poranku świeżo parzona kawa i herbata na tarasie lodge, następnie zjeżdżamy w dół krateru z góry wyglaądającego na niezamieszkały- stopniowo będą Nam się ukazywać wspaniałe krajobrazy, ślady obecności człowieka (np. opuszczona farma niemieckich osadników) oraz mieszkańcy parku- od hipopotamów, słoni, lwów, przez zebry, antylopy, słonie i żyrafy. Po południu przejeżdżamy na nocleg i kolację w Parku Narodowym Tarangire.

14 dzień, Tarangire - Arusha - Zanzibar
Po bardzo wczesnym śniadaniu (ok. 6.00) safari w Parku Narodowym Tarangire, często nazywanym "domem słoni". Możliwe bliskie spotkania lampartów odpoczywających na gałęziach baobabów, lwów, żyraf, pytonów oraz oczywiście słoni majestatycznie kąpiących się nad rzeką Tarangire. Przejazd do Arushy, popołudniowy przelot na Zanzibar. Transfer na północ wyspy do willi stojącej nad brzegami Oceanu Indyjskiego. Zakwaterowanie, nocleg przy nieustającym szumie morza...

15 dzień, Zanzibar
Wypoczynek na Zanzibarze inaczej - przez kolejne 3 dni będziemy mieszkać w willi z własna kucharką, która będzie nam przyrządzać lokalne specjały zakupione na pobliskim targu! Czekaja Nas także wizyty w lokalnych wioskach, poznanie zwykłego życia mieszkańców wyspy bez bariery tworzonej przez luksusowe resorty. Dla wszystkich osób kochających nurkować: okolica będzie także sprzyjała wspaniałym wycieczkom podczas których poznamy bogactwo rafy koralowej oraz podwodnego świata Oceanu Indyjskiego. Na każdy dzień proponujemy także fakultatywną wycieczkę- dzisiaj: Jozani Forest - gdzie spotkamy bardzo rzadki gatunek małp o nazwie Kiks Red Columbus Monkey (ok.60 usd). Kolacja, nocne rozmowy pod rozgwieżdżonym niebem przy szumie oceanu, nocleg w willi.

16 dzień, Zanzibar
Leżenie w hamakach i spacery do okolicznych wiosek lub półdniowa wyprawa na południe Zanzibaru i wodne safari w poszukiwaniu delfinów! (ok. 65 USD). Popołudniu czas wolny na relaks... Nocleg w willi.

17 dzień, Zanzibar
Błogie lenistwo lub wycieczki fakultatywne do wyboru: Spice Tour (35 USD) - wycieczka do ogrodu przypraw, gdzie zobaczymy jak rośnie kakaowiec, goździki, pieprz; )....a dla jeszcze bardziej spragnionych wrażeń wycieczka do Stone Town (25 USD)- starówki Zanzibaru z jej zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, po zwiedzaniu posiłek na nocnym bazarze, powrót do willi z wizytą na piwo w jednej z lokalnych dyskotek. Zabawa do białego rana...

18 dzień, Zanzibar - Dar Es Sallam
Do południa czas wolny, wykwaterowanie. Ok. 13.00 transfer do portu, przejazd promem z Zanzibaru do Dar Es Salam. Po odbiorze z promu krótki objazd miasta przy wspaniałym zachodzie słońca (jeśli zdążymy przed zapadnięciem zmroku), a następnie transfer do restauracji w Citi Park w centrum miasta, gdzie zjemy pożegnalną kolację i odpoczniemy przed wylotem do Polski. Następnie transfer na lotnisko i wylot do jednego z portów europejskich.

19 dzień: Amsterdam - Warszawa
Przylot do Europy, przesiadka na lot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena:
4000 USD + przelot od 3600 PLN

Obejmuje:
zwiedzanie wg programu, noclegi w hotelach, lodge, willi, namiotach **/***w pokojach 2-osobowych z łazienką, opiekę lokalnych przewodników górskich na całej trasie trekkingu, pełne wyżywienie podczas trekkingu, safari oraz pobytu na Zanzibarze (śniadanie, lunch, kolacja, bez napojów) z wyjątkiem kilku posiłków w miastach (ok. 100 USD), wszystkie transfery na trasie, przelot wewnętrzny na trasie: Arusha - Zanzibar, rejs promem z Zanzibaru do - Dar es Salam, opłaty kempingowe / obozowe, bagażowych oraz kucharza podczas trekkingu, wstępy do parków / rezerwatów, podatki lokalne oraz opłaty, ubezpieczenie turystyczne, dodatkowo uczestnicy będą ubezpieczeni w związku ze wspinaczką na Kilimandżaro, opieka i informacja pilota FLUGO.

Nie obejmuje:
kosztów biletów lotniczych wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi od 3600 PLN, opłat za wizy do Nairobi i Tanzanii (ok. 100 USD), posiłków niewymienionych w programie, osobistego wyposażenia trekkingowego, napiwków dla przewodników, tragarzy, kucharza; napojów i innych osobistych wydatków ok. 10 USD od osoby na dzień. opcji fakultatywnych - ceny podane w programie.

Uwagi:
Minimalna liczba osób: 8. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 350 USD.
1. Szczepienia
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (zaświadczenie może być sprawdzane na granicy), zalecane - przeciw żółtaczce. Zalecane jest używanie wody przegotowanej, także do mycia zębów. Butelkowana woda stołowa jest łatwo dostępna. Inne napoje należy kupować także wyłącznie butelkowane lub w puszkach. Nie należy pić soków oferowanych w podrzędnych restauracjach czy przez ulicznych sprzedawców, jeść surowych warzyw i nie mytych owoców. Powinno się zażywać tabletki przeciw malarii (przed przyjazdem, w trakcie pobytu oraz do 10 dni po powrocie). Zalecane jest spanie w łóżkach z moskitierą, jak również stosowanie kremów z filtrem ochronnym.

2. Przygotowanie fizyczne
Na dwa do trzech miesięcy przed wyjazdem powinno się zadbać o kondycję. Zdobycie Kilimandżaro bez przygotowania fizycznego jest mało prawdopodobne. Najpewniejsze przygotowanie gwarantują wycieczki górskie, trening aerobowy, bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Ważne jest to by być systematycznym. Lepiej trenować częściej, mniej intensywnie i krócej niż rzadko, ale za to, do totalnego wyczerpania.

3. Przygotowanie techniczne
Oprócz kijków nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt. Warto zabrać mocne buty i ubranie na wszystkie pory roku. Temperatury wahają się od ponad 30 stopni u stóp Kilimandżaro do poniżej minus 10 stopni w czasie zdobywania szczytu. Ze względu na wysokość i położenie geograficzne należy się liczyć z silnym promieniowaniem słonecznym, choć brak pokrywy śnieżnej powoduję, że nie jest to porównywalne z promieniowaniem jak np. na alpejskim lodowcu.

Artykuł pochodzi z:
flugo.com.pl
OCEŃ PODRÓŻ
 
Twoja ocena

0.00/10

  • Oceń::

Uzasadnij:

  
Podaj trzeci znak kodu Sim8f