Odzież dziecięca z motywami z bajek - pozwalać czy zabraniać
Styl Życia Wellness Odzież dziecięca z motywami z bajek - pozwalać czy zabraniać

Odzież dziecięca z motywami z bajek - pozwalać czy zabraniać

Gdy dziecko zaczyna dorastać pragnie wpasowywać się w kolejne grupy społeczne. Oznacza to także dzielenie zainteresowań, wspólnie spędzany czas itd. To także zarażanie się dzieci wzajem miłością do konkretnych bajek i ich bohaterów, jak na przykład Minnie, Elsa, czy Masza.

Każdy ma jakieś bzika...

Tak śpiewały w latach 80. Fasolki. I miały rację. Każde dziecko ma prawo do bzika i hobby. Maluchy chętnie pałają miłością do bohaterów bajek. Starsze dzieci, zaczynają lubić zespoły muzyczne, aktorów, piosenkarzy, co trwa aż do późnego wieku nastoletniego. Gdy stajemy się dorośli nadal przepadamy za kimś lub czymś, ale w dorosłym świecie umiemy to zracjonalizować i nasz idol nie wpływa na nas i nasze życie, a na pewno go nie określa. Jednak w młodszym wieku takie „miłości” nie są niczym złym, a stanowią jedynie etap dojrzewania i próbę wpasowania się w ogólnie panujące trendy na bajki, na przykład Minnie i Micki, robiącą furorę Krainę Lodu czy ostatnio modne Trolle.

Zły marketing czy zły rodzic

Niektórzy rodzice złoszczą się na to, że ich dzieci ciągle mówią o danych bohaterach bajek, że chcą ciągle ów bajkę/i oglądać. Pragną mieć wszystko z grafiką, na której widać ulubionych bohaterów – od pościeli, przez szczoteczkę do zębów, po odzież, buty i zabawki. Nie ma w tym jednak nic złego poza... pieniędzmi.

Oczywiście moda na np. Myszkę Minnie czy Elsę to jak kura znosząca złote jaja dla marketerów. Dziecko w sklepie, wybierające ubranie, zawsze wybierze to z ulubionym bohaterem. Jednak nawet, jeżeli ów odzież bez bohatera i z bohaterem niczym się nie różni, to różni się jednym – ceną. Ubrania i inne produkty, które wykorzystują wizerunki bohaterów modnych bajek są znacznie droższe. Stanowi to jeden z powodów, dla których rodzice nie chcą ich kupować i sprzeciwiają się dzieciom, co zrozumiałe.

Inne powody, które rodziców zdaniem chronią ich dzieci przed wpływem masowej kultury są tak naprawdę krzywdzące, gdyż zabierają maluchom naturalną możliwość dzielenia się uczestniczenia w czymś, czym w danym momencie fascynują się koledzy i koleżanki.

Sposób na drogą odzież z bohaterami z bajek

Warto poszukać sklepów online i stacjonarnych z tańszą odzieżą, które również oferują branka z bohaterami z bajek, jak znane sieciówki, jednak w znacznie niższych cenach.

Poza tym korzystajmy z wyprzedaży, a także, jeżeli bardzo zależy nam na oszczędnościach, nie bójmy się rzeczy używanych. Często ludzie sprzedają ubranka w bardzo dobrym stanie za symboliczne grosze.

Tagi:
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj trzeci znak kodu k2sfj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.