Lizbona pozazdrościła Dubajowi luksusowego hotelu
Styl Życia Wellness Lizbona pozazdrościła Dubajowi luksusowego hotelu

Lizbona pozazdrościła Dubajowi luksusowego hotelu

Lizbona pozazdrościła Dubajowi luksusowego hotelu
Pięciogwiazdkowy hotel Myriad kusi restauracją na wysokości 140 metrów. [fot: Photo by Paolo Costa Baldi. License: GFDL/CC-BY-SA 3.0]

Uruchomiony przez grupę Sana pięciogwiazdkowy Myriad w Lizbonie to jeden z najbardziej luksusowych hoteli Półwyspu Iberyjskiego. Jego największą zaletą jest widok na ujście rzeki Tag. Pierwotnie w tym miejscu stała wieża widokowa Vasco da Gama zbudowana z okazji Expo w 1998 roku.

Jak twierdzą właściciele nowego obiektu, przy jego budowie dążono do zbliżenia placówki do najnowocześniejszych hoteli Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wprawdzie nadatlantycki klimat ma niewiele wspólnego z gorącą aurą Bliskiego Wschodu, ale rozpościerające się z Myriadu widoki porównać można z pięknymi widokami na Zatokę Perską.

Do wieży widokowej postawionej na Expo, pierwotnie przylegał trzypiętrowy budynek, w który podczas wystawy zlokalizowana była ekspozycja Unii Europejskiej. Po zakończeniu Expo miał być wynajęty jako biurowiec, ale zabrakło chętnych. Wieża zasłynęła też z tego, że 2006 roku wspiął się na nią Alain Robert - francuski człowiek-pająk specjalizujący się we wchodzeniu na wieżowce i inne budynki bez zabezpieczeń. Rok później zdecydowano o rozbiórce pawilonu, a w jego miejscu Sana Hotels rozpoczęła inwestycję.

Dodatkową zaletą nowego hotelu jest jego bliskie sąsiedztwo z Ponte Vasco da Gama, czyli drugim pod względem długości mostem Europy, który łączy oba brzegi stołecznej aglomeracji. Prawie osiemnastokilometrowa nitka mostu wypełnionego samochodami przemierzającymi trasę z południa na północ Portugalii imponująco wygląda szczególnie nocą.

 

Kluczowe miejsca Myriadu rozpościerają się na wysokości 140 metrów. Tam zlokalizowana została m.in. największa restauracja hotelu. Na tym samym, ostatnim, 22. piętrze obiektu znajduje się również bogate w ofertę spa z nietypowym basenem ze słoną wodą. Również z niego podziwiać można piękny widok na Atlantyk.

 

- To jeden z najbardziej imponujących obiektów turystycznych naszego kraju. Potwierdzą to zarówno przybywający tu turyści, jak i osoby korzystające z jego centrum konferencyjnego - powiedział o nowej placówce Anibal Cavaco Silva, prezydent Portugalii.

Inną atrakcją Myriadu jest jego bliskie usytuowanie do najbardziej nowoczesnej części Lizbony - Parku Narodów, w którym w 1998 r. zorganizowano Expo. Poza licznymi restauracjami, centrami handlowymi i stałymi ekspozycjami naukowymi znajduje się tam molo, nad którym przemieszczają się wagoniki kolejki linowej.

Myriad zlokalizowany jest również nieopodal największej sali koncertowej Portugalii - Pavilhao Atlantico, w której niemal co tydzień gości światowej klasy wokalista lub zespół muzyczny.

Nadatlantycki luksus w Myriadzie ma swoją wartość. Ceny pokojów w nowym pięciogwiazdkowym hotelu Lizbony wahają się od 190 do 530 euro za jedną noc. W każdym z nich można skorzystać z bezpłatnego internetu, wydzielonej sekcji do pracy, multimediów oraz minibaru.

Czytaj w Platine.pl
Luksusowe wille na bezludnej wyspie
Twórcy chwalą się, że w tym miejscu można znaleźć prawdziwy spokój i odpoczynek.
W osadzie górników mieszka 50 miliarderów
Swoją posiadłość ma tu między innymi Roman Abramowicz. Kosztowała go 36 milionów dolarów.
Laponia kusi safari i salami z renifera
Ta kraina to doskonale miejsce do uprawiania sportów zimowych i obcowania z przyrodą.
(PAP Life), (BW)
2014-02-02
Tagi:

portugalia

lizbona

hotel myriad

wieża widokowa

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu GD5te
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.