Licytacja dzieł młodych artystów
Sztuka & Design Sztuka Licytacja dzieł młodych artystów

Licytacja dzieł młodych artystów. Co będzie można kupić?

Licytacja dzieł młodych artystów. Co będzie można kupić?
[fot: Michal Wojciechowski/Reporter]

Obrazy, grafiki i ceramikę łódzkich młodych artystów można będzie wylicytować na aukcji promocyjnej, która w sobotę odbędzie się w domu aukcyjnym Rynek Sztuki. Ceny wywoławcze prac z kręgu młodej sztuki wahają się od 100 do 500 zł.

To już 23 aukcja promocyjna organizowana w Łodzi. Jej celem jest promowanie łódzkiego środowiska plastycznego i dlatego została objęta patronatami prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i rektor łódzkiej ASP Jolanty Rudzkiej-Habisiak - poinformował PAP Life Izabella Powalska z Rynku Sztuki.

Według niej dokonania łódzkich artystów śledzone są przez międzynarodowe firmy monitorujące sytuacje na światowym rynku sztuki. Nasi artyści są klasyfikowani w światowym rankingu artprice.com na pozycjach pomiędzy 20-30 tys., co biorąc pod uwagę, że obserwowana jest twórczość ponad pół miliona plastyków z Europy, Ameryki, Azji i Australii daje całkiem niezłe notowania - oceniła.

Każdy z twórców biorących udział w aukcji wystawia pod młotek od jednej do trzech prac zakwalifikowanych przez jurorów. Na aukcji pojawią się obrazy i grafiki bardzo zróżnicowane stylistycznie.

Część spośród artystów uczestniczyła w dwóch dużych wystawach - pierwszym Łódzkim Niezależnym Salonie Artystycznym, który odbył się w czerwcu i wystawie ELart w Muzeum Historii Miasta Łodzi. Należą do nich m.in. Marcin Jaszczak, Karolina Matyjaszkowicz, Wojciech Piekarski, Magdalena Połacik, Kamila Stępniak, Dominik Woźniak i Paulina Zalewska.

Oferowane na licytacji dzieła sztuki otrzymały ceny wywoławcze zbliżone do kosztów wytworzenia. Ceny obrazów wahają się między 300 a 500 zł, w zależności od ich formatu, ceny grafik ustalone zostały między 100 a 300 zł, a ceramiki wynoszą 140-250 zł. W aukcji może wziąć udział każdy i nie obowiązuje wpłata wadium.

Czytaj więcej w Platine.pl
Sprzedali kapelusz Napoleona za 2 mln euro
Teraz będzie ozdobą w jednym z koreańskich biurowców.
Najlepszy koniak tylko dla Polaków
Limitowana edycja została zabutelkowana wyłącznie dla polskich miłośników koniaku. W jej ramach powstało zaledwie 150 butelek.
Tort weselny sprzedany za ponad tysiąc dolarów
Do przedmiotu dołączona była specjalna kartka z życzeniami od nowożeńców.
Tagi:

aukcja

łódź

młodzi artyści

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj drugi znak kodu tgp6h
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.