Łączą świętowanie ze szczytnym celem
Finanse & Nieruchomości Filantropia Łączą świętowanie ze szczytnym celem

Łączą świętowanie ze szczytnym celem

Łączą świętowanie ze szczytnym celem
[fot: Stephen Woods / Flickr (CC BY 2.0)]

Jasełka, mikołajki, opłatki, wspólne śpiewanie kolęd, okolicznościowe zabawy i inne występy artystyczne, a także specjalne dekoracje w sklepach znaczą okres świąteczny Polonii nowojorskiej. Towarzyszą temu wydarzenia o charakterze charytatywnym.

Chociaż nie z taką pompą jak w Rockefeller Center na Manhattanie, także Polacy w Nowym Jorku zapalili uroczyście swoją choinkę. Zdobi ona na Greenpoincie największą polonijną instytucję społeczno-kulturalną w mieście, Centrum Polsko-Słowiańskie. Podczas uroczystości dzieci śpiewały kolędy i dostały od organizacji prezenty.

Na coroczny bal mikołajkowy wzbogacony kolędami oraz atrakcjami jak żonglerka i połykanie ognia w sali przy kościele św. Macieja w Ridgewood przyszło 180 dzieci z rodzicami. Zaprosiła ich Fundacja Uśmiech Dziecka. Od 15 lat wspomaga ona najmłodszych Polonusów, a także dzieci w Polsce. Impreza była okazją do zaangażowania kolejnych wolontariuszy w szlachetna misję.

Fundacja wspólnie z Polsko-Słowiańską Unią Kredytową zgromadziła w akcji Świąteczny Uśmiech Dziecka, która potrwa do 10 stycznia już prawie 80,000 dolarów. Pieniądze pójdą na pomoc dzieciom polonijnym, a także na hospicja w Białymstoku, Krakowie i Rzeszowie. Polacy z klubu motocyklowego Unknown Biker's MC otworzyli wrota swojej siedziby na Greenpoincie dzieciom chorym, niepełnosprawnym i pochodzącym z rodzin o niskich dochodach. Podczas zabawy św. Mikołaj obdarował je prezentami.

Opłatek biznesmenów z Pulaski Association of Business and Professional Men stał się okazją nie tylko do wspólnego kolędowania. Uzdolnieni i aktywni polonijni studenci otrzymali przyznane przez organizację stypendia. Polonia nie zapomina także o polskich bezdomnych. Ugrupowanie wolontariuszy z St. Antony Homless SOS zaprasza je na wspólny wieczór wigilijny.

Jak tradycja każe gry, zabawy, kolędy wykonywanie ozdób choinkowych i oczywiście Święty Mikołaj przyciągnęły polonijne dzieci do Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie. Na popołudnie z Mikołajem zaprosiło je Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Nauczycieli, a także instruktorki harcerskie.

Czytaj w Platine.pl
Oto jedna z najdroższych choinek we Włoszech
Na okazałym drzewku w luksusowej Galerii Vittorio Emanuele II rozbłyska 36 tysięcy lampek.
Jeśli wigilijna kolacja, to tylko przy dobrym winie
To nie tylko podstawowy napój na świątecznym stole w Portugalii, ale również popularny prezent pod choinkę.
Wiemy, ile Polacy wydadzą na święta. To rekord
Najchętniej pod choinkę kupujemy książki. Sami też chcemy je dostawać.

Tagi:

polonia

święta

świeta polonii

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj trzeci znak kodu eSiAd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
NGO.pl

FDP

Wszystkie obszary działalności

Szkolenia, podnoszenie kwalifikacji Doradztwo zawodowe, poradnictwo Przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, działalność wspierająca Ochrona zdrowia Ochrona praw Przeciwdziałanie bezrobociu, rozwój gospodarczy Nauka, kultura, ekologia Działalność międzynarodowa, wspólnoty lokalne, aktywność społeczna Tożsamość, tradycja narodowa Sport, turystyka, wypoczynek Bezpieczeństwo publiczne Inne