Jak z jednego pomieszczenia utworzyć dwa, oddzielne pokoje
Styl Życia Wellness Jak z jednego pomieszczenia utworzyć dwa, oddzielne pokoje

Jak z jednego pomieszczenia utworzyć dwa, oddzielne pokoje?

Jeśli gospodarujemy przestrzenią o niewielkich rozmiarach, a chcemy zapewnić wszystkim mieszkańcom odrobinę prywatności, możemy przemyśleć podzielenie jednego pomieszczenia na dwa oddzielne. Mała przestrzeń może stanowić wyzwanie dla naszej pomysłowości, czego efektem będzie przytulny i urządzony ze smakiem, funkcjonalny pokój. Pomogą nam w tym różne triki i meble, takie jak antresola lub szafy naścienne. Istotny dla naszego komfortu jest też wybór niewielkich akcesoriów jak zawiasy do drzwi lub klamki. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu małej przestrzeni.

Zawiasy do drzwi i inne akcesoria

Rozdzielając jedno pomieszczenia na dwa oddzielne, istotna jest nie tylko aranżacja powierzchni, lecz także zapewnienie ciszy, która ułatwi nam odpoczynek i spokojny sen. Bardzo ważne są wówczas drzwi. Istotny jest materiał z jakiego są wykonane, jak i dobrze dobrane zawiasy.

  • Zwróćmy uwagę na metraż pokoju. Jeśli jest naprawdę niewielki, sprawdzić się mogą drzwi przesuwne, dzięki którym zaoszczędzimy wolną przestrzeń.
  • Jeśli chcemy, aby drzwi zapewniały ciszę, przemyślmy wybór materiału z jakiego będą wykonane, tak aby skutecznie odcinał akustycznie pokój od reszty domu.
  • Decydując się na tradycyjnie otwierane drzwi, weźmy pod uwagę wybór odpowiednich zawiasów. Dobrze dobrane i odpowiednio pielęgnowane, zapewnią ciche otwieranie i zamykanie drzwi.
  • Klamka powinna być wkomponowana w wystrój mieszkania, lecz także dobrana do stylu i koloru drzwi. Pamiętajmy o tym, aby była funkcjonalna i praktyczna.

O czym pamiętać?

  • Oszczędzimy przestrzeń jeśli zainstalujemy antresolę. Zyskamy wtedy całe piętro, na którym możemy urządzić oddzielną sypialnię.
  • Nie zapominajmy o tym, aby nasze przedmioty były odpowiednio uporządkowane i posegregowane. Dobra organizacja zapewni nam komfort, lecz także pomoże uniknąć efektu zagraconego pokoju, a tym samym wizualnego pomniejszenia przestrzeni.
  • Wykorzystujmy ściany. Powieśmy na nich wieszaki i półki, tak aby zyskać wolne miejsce. Na szafach postawmy ozdobne kartony, do których możemy włożyć różne gadżety.
  • Zainwestujmy w szafy naścienne.
  • Zadbajmy o oświetlenie wnętrza. Światło powiększa optycznie przestrzeń, podobnie jak jasne kolory, metalowe i lustrzane powierzchnie oraz szkło. Możemy powiesić na ścianie duże lustro lub pomalować ściany farbami z drobinami brokatu, które odbijają światło.

 

Podzielenie jednego pomieszczenia na dwa oddzielne ma wiele zastosowań. Możemy dzięki temu zapewnić własny kawałek pokoju każdemu z dzieci, zorganizować sobie kącik do pracy lub po prostu oddzielną sypialnię.

Pamiętajmy przy tym, by kierować się funkcjonalnością i praktycznością, dzięki czemu będziemy mogli w pełni korzystać z nowego pomieszczenia. Wystarczy odrobina pomysłowości, aby wygospodarować kompletnie nowy pokój, bez efektu zagraconej przestrzeni.

Tagi:
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu dM4fd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.