Hi-End - Luxman D-05 - Stereo - Odtwarzacze

Wyszukiwanie

Luxman D-05

 • Producent

  Luxman

 • Cena

  15900.00 PLN

Ocena użytkowników

ocena 9,99

NEGOCJUJ CENĘ
Luxman D-05
 

Lux Corporation zostało założone w czerwcu 1925 roku przez T. Hayakawa i jego brata K. Yoshikawa. W tym też czasie, a przypomnijmy że były to lata dwudzieste ubiegłego wieku, popularność zyskały odbiorniki radiowe, które niestety były sprowadzane do Japonii bądź to ze Stanów Zjednoczonych, bądź z Europy. Widząc jak ludzie zatrzymują się przed wystawami i wsłuchują się w audycje radiowe, bracia Hayakawa i Yoshikawa postanowili wyjść naprzeciw potrzebom rynku i stworzyli markę Luxman. W 1928 na rynku pojawił się LUX-735 Radio z magnetycznymi głośnikami. Od tego czasu Luxman buduje pozycję lidera na rynku specjalistycznej elektroniki. Mottem firmy jest: "Ultimate Fidelity since 1925".

W połowie lat siedemdziesiątych i wczesnych osiemdziesiątych firma zdobyła rozgłos w świecie hi-fi dzięki wysokiej jakości dźwięku. Luxman był pierwszym japońskim specjalistą w produkcji wzmacniaczy lampowych. W wielu przypadkach zaprojektowane urządzenie było kombinacją jakości i ciepła dźwięku "lampowego" z dobrą elektroniką i estetycznym wyglądem.

Przedwzmacniacze i wzmacniacze Luxmana, takie jak C-05 i M-05, z ich szampańskim kolorem obudów i najwyższej jakości komponentami (m.in.: miedziane interkonekty, wzmacniacze klasy A, osobno zasilane kanały z podwójnym okablowaniem, pokryte miedzią chassis), a także pięknym dźwiękiem stały się marzeniem wielu doświadczonych audiofili na całym świecie.

Dziś Luxman ma w swojej ofercie nie tylko wzmacniacze lampowe, ale idąc z duchem czasu, oferuje źródła cyfrowe do odsłuchu muzyki i oglądania filmów w zaciszu domowego ciepła. 

Luxman D-05 Odtwarzacz SACD/CD

Urządzenie o nazwie D-05 to wysokiej klasy odtwarzacz, w którym osobne grupy inżynierów skupiły się na trzech najważniejszych sekcjach każdego odtwarzacza cyfrowych płyt audio: mechanice, części cyfrowej i części analogowej, fantastycznie połączonych w jedno, perfekcyjne urządzenie. Konfiguracja poszczególnych elementów została zaczerpnięta wprost z flagowego modelu D-08.

LxDTM, oryginalny, zaprojektowany przez Luxmana napęd został wyposażony w solidną, odlewaną z aluminium szufladę na płytę, gwarantującą wysoką sztywność i niskie szumy podczas pracy urządzenia. Zastosowane w sekcji cyfrowej przetworniki cyfrowo-analogowe Burr-Browna PCM1792A zapewniają,genialną teoretyczną dynamikę na poziomie 132 dB. To wielosegmentowe układy hybrydowe, w których połączono sekcję jednobitową oraz wielobitową, w układzie opatentowanym przez Burr-Brown Corporation. Technologia ta, zapewnia niezwykle niski poziom jittera na poziomie 1/100, w porównaniu do klasycznych rozwiązań tego typu. Udało się w D-05 osiągnąć czystą muzyczną ekspresję przez wyjątkowo uważną implementację sekcji analogowej. Jest to szczególnie ważne w takim przypadku, jak D-05, czyli w przypadku odtwarzaczy Super Audio CD,gdzie ilość informacji, w porównaniu z CD, jest wielokrotnie większa. Jedną z cech rozwiązania Luxmana jest zastosowanie wielu, niezależnych układów regulujących napięcie, umieszczonych tuż przy zasilanych przez nie układach wzmacniających.

Podobnie, jak w wyższych modelach, tak i D-05 wyposażono w wejścia cyfrowe – optyczne (TOSLINK) i elektryczne (RCA). Można dzięki temu skorzystać z wysokiej klasy przetworników i analogowego wyjścia tego odtwarzacza, poprawiając dźwięk np. odtwarzacza DVD, Blu-ray, TV cyfrowej i serwerów.

Z zewnątrz odtwarzacz został wykończony aluminiowymi elementami o białawym, satynowym odcieniu. Odczyt numeru ścieżki i czasu jest bardzo wygodny, dzięki wyświetlaczowi o wysokim kontraście i dużych cyfrach. Urządzanie wyposażono również w bardzo wygodny pilot zdalnego sterowania.

Specyfikacjatechniczna:

Odczytywane dyski:

- 2-kanałoweSACD
- CD
- CD-R
- CD-RW

Wyjścia analogowe:
- 1 x niezbalansowane (RCA)
- 1 x zbalansowane (XLR)

Cyfrowe wyjścia (44.1kHz, tylko dla warstwy CD/CD):
- 1 x SPDIF (RCA)
- 1 x optyczne (TOS-LINK)

Wejścia cyfrowe (32, 44.1, 48, 88.2, and 96kHz):
- 1 x SPDIF (RCA)
- 1 x optyczne (TOS-LINK)

Napięcie na wyjściu /Impedancja na wyjściu:
- niezbalansowane: 2.5V/300 W
- zbalansowane: 2.5V/600W

Pasmo przenoszenia:
- CD: 5Hz-20kHz (-0.4dB):
- SACD: 5Hz-50kHz (-3dB)

Totalne zniekształcenie harmoniczne:
- 0.0014% (CD)
- 0.0017% (SACD/DSD)
- 0.0007% ( SACD/PCM)

Szum S/N:
- 124dB (CD)
- 104dB (SACD/DSD)
- 120dB ( SACD/PCM)

Panel frontowy
- włącznik
- przyciski:
play
pause
stop
przewijanie
przeskok
otwieranie szuflady
wybór wyjścia cyfrowego
włącznik wejścia cyfrowego
wybór warstwy SACD
przyciemnianie wyswietlacza

Panel tylny:
- wejścia
- wyjścia
- sensor fazy
- gniazdo sieciowe

Wymiary W x H x D (mm):
- 17.3”(440) x 5.2” (133) x 16.1” (410)

Waga (kg):
- 32 lbs. (14.7) kg net.

Pilot zdalnego sterowania

Źródło: Fusic.pl
OCEŃ SPRZĘT HI-END
 
Twoja ocena

0.00/10

 • Oceń::

Uzasadnij:

  
Podaj czwarty znak kodu BdXAj
OPINIE
 • 2012-01-13
  13:02

  Gość

  Posiadam Luxmana D-05.Gra wysmienicie jednak należy mu zapewnic odpowiednie warunki (amp + kolumny) a sie odwdzieczy.Budowa na 5 gwiazdek.Polecam.Cena 15990zł (podana 12900zł jest juz nie aktualna - niestety:).Za te pieniądze można juz poszukac "czegos" lepszego.

  10,00%

  10,00