Hi-End - Audio Physic Cardeas - Kolumny - Podłogowe

Wyszukiwanie

Audio Physic Cardeas

  • Producent

    Audio Physic

  • Cena

    77300.00 PLN

Ocena użytkowników

ocena 0,00

NEGOCJUJ CENĘ
Audio Physic Cardeas
 

Doskonale znana audiofilom firma Audio Physic, od lat cieszy sie wielkim uznaniem na świecie.

Produkty tej marki charakteryzuje wybitne odwzorowanie przestrzeni w układach stereo jak i wielokanałowych. Oprócz tego mozna liczyć na bogactwo barw i pełnopasmowość. Rewelacyjny dźwięk wydobywa się zawsze z doskonałej pod względem jakości obudowy, pokrytej najlepszymi, naturalnymi fornirami dostępnymi w wielu kolorach.

Kolumny firmy Audio Physic łączą w sobie najlepsze osiągnięcia techniki i sztuki. Postęp technologiczny, innowacyjne projekty i użycie najnowszych materiałów to nie wszystko. Liczy się jeszcze piękno, którego ucieleśnieniem są zgrabne rzeźbiarskie kształty, wspaniale wykończone obudowy i doskonałe okleiny.

Wiele firm buduje swoje kolumny na bazie tradycyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Inni próbują osiągnąć jak najlepsze brzmienie przy określonych założeniach budżetowych. Audio Physic jest inny.

Od ponad dwudziestu lat konstruktorzy firmy robią wszystko, aby osiągnąć absolutną, bezkompromisową doskonałość w dziedzinie reprodukcji dźwięku. "Bez straty najdrobniejszego szczegółu" - oto motto towarzyszące manufakturze od chwili powstania pierwszych Sparków w 1985 roku. Stworzenie kolumny idealnej wymaga uwzględnienia wielu czynników. Dzięki przemyślanemu projektowi i zaawansowanej technologii produkcji nazwa "Audio Physic" jest gwarancją jakości dla najbardziej wymagających.
 
Produkty Audio Physic wytwarzane są w Niemczech. Wąskie przednie panele kolumn pomagają uniknąć dyfrakcji oraz osiągnąć szeroką i precyzyjną scenę dźwiękową. Taki sposób prezentacji wyróżnia te kolumny na tle konkurencji. O doborze głośników do każdego modelu decyduje nie tylko ich znakomita jakość, ale również cechy dźwiękowe. Obudowy mają wzmocnioną konstrukcję i są tak zoptymalizowane, aby zneutralizować fale stojące i rezonanse we wnętrzu obudowy. Wszystkie modele kolumn są parowane. Nie można wszak zapomnieć o jednym - dbałość o efekt końcowy, jakim jest doskonała reprodukcja muzyki jest sprawą absolutnie priorytetową. Innowacyjność projektów, jakość komponentów jest wprawdzie bardzo ważna, ale stoi dopiero na drugim miejscu. Istnieje wiele dobrze brzmiących kolumn. Tylko te wybitne potrafią zamienić "odtwarzanie płyty" w porywający, wzruszający muzyczny spektakl. Kolumny Audio Physic zostały tak dostrojone, aby odtwarzać muzykę wiernie i z pasją. Konstruktorzy skoncentrowali swoją uwagę na najdrobniejszych szczegółach, aby każdy model tworzył zdumiewająco trójwymiarową scenę dźwiękową. Szczegółowość bez popadania w kliniczną przesadę nosi miano muzykalności. Takie cechy posiada każdy produkt Audio Physic.

Im lepszy model, tym bardziej wyrafinowane brzmienie. A jakie to brzmienie? Dystyngowane, gładkie, pozbawione agresji, z niezwykłą sceną dźwiękową nasyconą detalami. To brzmienie, które potrafi wzniecić emocje i uczucia trudne do wyrażenia słowami. Posłuchaj, a przekonasz się o co chodzi.

Audio Physic Cardeas - kolumny podłogowe

Cardeas to nowe flagowe kolumny firmy Audio Physic.

Audio Physic Cardeas dysponują bardzo ciekawą konstrukcją warstwowej obudowy, nie jest to jednak prosta konstrukcja sklejonych ze sobą płyt. Podstawą jest wielokomorowy, bardzo solidny szkielet wewnętrzny, którego poszycie stanowią płyty MDF. Druga warstwa płyt MDF nie jest naklejana na pierwszą, lecz przy pomocy specjalnych rozwiązań, odizolowana od płyt wewnętrznych tworząc puste przestrzenie o grubości od 1,5 do 2 mm. Odbywa się to na zasadzie podobnej do konstrukcji szyb zespolonych, a zapewnia najlepszą z możliwych izolację dźwiękową obudowy. Na zewnątrz nie ma prawa przedostać się żadna wibracja, a zatem również dźwięk, co czyni taką obudowę martwą dźwiękowo. Dodatkowo przednia ścianka składa się z dodatkowej metalowej warstwy, w której montowane są głośniki. Każdy z nich pracuje w swojej własnej komorze. Osobną komorę ma też zwrotnica umieszczona w podstawie kolumny. Zastosowano bardzo elastyczne, odporne na drgania terminale, wyrastające ku górze z podstawy, która jest głębsza niż sama kolumna.

Wiele uwagi poświęcono głośnikom. Wszystkie zostały przygotowane specjalnie według specyfikacji konstruktora w fabryce związanej z Audio Physikiem firmy Wavecore. Można więc powiedzieć, że wszystkie głośniki to produkty własne Audio Physika, opracowane od początku do końca wyłącznie na własne potrzeby.

Warto zauważyć, że wszystkie głośniki to spójna koncepcja zastosowania twardych aluminiowych membran. Na uwagę zasługuje głośnik wysokotonowy o oznaczeniu HHCT II, który jest rozwinięciem technologii stosowanej w poprzednim HHCT. Głośnik średniotonowy to również najnowsze wcielenie firmowej technologii HHCM. Przetworniki w firmowych technologiach Audio Physic to oprócz aluminiowych membran także specjalne, anty-rezonansowe, wielowarstwowe kosze, zbudowane z dwóch różnych materiałów. Kosze te spełniają jednoczenie rolę radiatorów, regulując temperaturę pracy głośników.

Cardeas to konstrukcja czterodrożna. Oprócz głośników średniotonowego i wysokotonowego zastosowano też w nich dwa głośniki wysokobasowe w technologii HHCM o średnicy 150 mm. Najniższy zakres przetwarza 10 calowy woofer o referencyjnej szybkości, przy współpracy z taką samą membraną bierną. To jednak nie wszystko. Najistotniesza bywa zwykle zwrotnica. Ta w kolumnach Cardeas składa się z najlepszych możliwych komponentów i została zaprojektowana z zupełnie nowatorskim pomysłem, bez powielania utartych schematów. Chodziło bowiem o przeskoczenie pewnego pułapu, o wejście na jeszcze wyższy poziom. Jako przykład można podać brak jakiegokolwiek rezystora czy cewki w torze wysokotonowym. Są za to kondensatory, ale w układzie zupełnie niespotykanym, bo symetrycznym.

Projekt zewnętrzny również może się podobać, gdyż i na tym polu nie pozostawiono niedosytu. Obudowa jest ładna i nowoczesna jednocześnie. Wybór oklein jest szeroki, a o jakość wykończenia nie ma sensu pytać – jest perfekcyjna.

- Tweeter: HHCT II: podwójny kosz / Active Cone Damping II / CCAW (Copper Clad Aluminum Wire)
- Głośnik średnotonowy: Special HHCM-Version: pręt powleczony miedzią / cewka CCAW (Copper Clad Aluminum Wire)
- Tweeter montowany na konstrukcji SSC (String Suspension Concept)
- Głośnik średniotonowy montowany na konstrukcji SSC
- Tweeter, głośniki średniotonowy i średnioniskotonowy wykonane w technologii Active Cone Damping II
- 10” subwoofer o długim skoku
- 10” membrana pasywna
- Aluminum-Cone-Concept: wszystkie przetworniki mają aluminiowe membramy pokrywane materiałem ceramicznym
- VCT+: każdy wysokiej jakości terminal głośnikowy (WBT 705) montowany jest na niezależnym elemencie SSC
- Wielokomorowa obudowa z podwójnymi ścianami
- Zwrotnica tweetera jest bezposrednio okablowana – nie ma w niej płytek drukowanych, ani dodatkowych kabli
- W zwrotnicy tweetera wykorzystano nową generację kondensatorów, zoptymalizowanych pod względem rezonansów 

Cena za parę kolumn.

Źródło: Fusic.pl
Podobne produkty
OCEŃ SPRZĘT HI-END
 
Twoja ocena

0.00/10

  • Oceń::

Uzasadnij:

  
Podaj drugi znak kodu jRMDh