Gotówka potrzebna natychmiast, a ty jesteś tysiące kilometrów od domu
Artykuły Gotówka potrzebna natychmiast, a ty jesteś tysiące kilometrów od domu

Gotówka potrzebna natychmiast, a ty jesteś tysiące kilometrów od domu?

Gotówka potrzebna natychmiast, a ty jesteś tysiące kilometrów od domu?
[fot: Will Spaetzel/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr]

To jest jeden z najczęściej spotykanych scenariuszy wyjazdowych, gdy podczas urlopu brakuje nam gotówki. Obecnie, jeżeli tylko znamy kogoś, kto może nas poratować w potrzebie, dzięki Western Union nie musimy się martwić o nasz budżet.

Podczas planowania urlopu należy pomyśleć o bardzo wielu sprawach – ubezpieczenie, dokumenty, plan podróży itd. Oczywiście nieodłącznym elementem wakacji są także pieniądze. Na pewno wiele razy zdarzyło się nam wydać więcej niż początkowo planowaliśmy.

Dlaczego wydajemy więcej na wakacjach?

Po pierwsze wakacje to czas, gdy chcemy się zrelaksować, zamiast gotować i sprzątać. Dlatego na długo oczekiwany urlop wolimy się wybrać do ładnego i czystego pensjonatu, gdzie ktoś będzie o nas dbał – pościeli nam łóżko, wyniesie śmieci, zadba o nasz komfort i dobre samopoczucie. Poza tym podczas urlopu całe dnie spędzamy poza domem, dlatego żywimy się na mieście. Dzięki temu możemy spróbować lokalnej kuchni, cieszyć się nowo odkrytymi smakami i nie martwić o gotowanie czy zmywanie.

Innym czynnikiem, który wpływa na większe wydatki są same ceny w turystycznych miejscach. Nawet, jeżeli przed wyjazdem dokładnie sprawdzimy, co ile kosztuje, na miejscu okazuje się, że wszystko jest dosyć drogie i wydajemy codziennie dużo więcej gotówki niż myśleliśmy. Jeżeli dodatkowo zechcemy kupić sobie i bliskim jakąś pamiątkę, koszty wyjazdu znowu wzrastają.

Co zrobić gdy przekroczymy budżet?

Brak gotówki to bardzo częste wydarzenie na wakacjach i na pewno się wielu z nas miało kiedyś podobne doświadczenie. Jeżeli nie posiadamy w takiej sytuacji karty kredytowej, najlepszym i najszybszym sposobem jest przekaz pieniężny, który prześle do nas ktoś z naszych bliskich. Western Union gwarantuje prawie natychmiastowe przekazy pieniężne. Dzięki temu, bez względu na to, gdzie się znajdujemy, nie będziemy musieli długo czekać na pieniądze. Co ważne, placówki agencyjne, które wykonują takie przekazy pieniężne znajdują się na całym świecie, nawet w niewielkich miejscowościach, wystarczy wejść na stronę www i sprawdzić najbliższą placówkę.

Przekaz pieniężny – czy to skomplikowane?

Przekaz pieniężny można nadać drogą internetową lub osobiście w placówce. Opłaty naliczane są w zależności od kraju, do którego będzie wysyłany przekaz. Zawsze należy wypełnić formularz nadania, w którym wpisujemy dane nadawcy, kraj nadania i kwotę przekazu oraz konkretne dane odbiorcy (m.ni. imię i nazwisko, adres, kraj odbioru, kwotę). Po wypełnieniu druków otrzymamy specjalny nr kontrolny, który musimy udostępnić odbiorcy, bowiem tylko dzięki niemu będzie mógł odebrać przekaz. Przekaz pieniężny zagraniczny i krajowy idzie tak samo szybko – na pieniądze możemy czekać tylko od kilku do kilkunastu minut.

Tagi:
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj drugi znak kodu iguKg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.