Elegancko tylko w poniedziałek
Styl Życia Styl Elegancko tylko w poniedziałek

Elegancko tylko w poniedziałek? Ubiór może nas dyscyplinować

Elegancko tylko w poniedziałek? Ubiór może nas dyscyplinować
[fot: egorr/iStockphoto]

Poniedziałek to dzień, kiedy kobiety w pracy prezentują się najbardziej elegancko. Wraz z upływem tygodnia to zainteresowanie modą spada, na tyle, że w piątek panie wybierają do pracy stroje wygodne i sportowe.

Najnowsze badania wskazują, że w poniedziałki i wtorki, panie pracujące w biurach wyglądają najbardziej elegancko i stylowo. We wtorki panie wciąż ubierają się elegancko, ale 32 proc. z nich przyznaje, że poświęca mniej czasu na makijaż i układanie fryzury.

Jednak już w piątki ponad połowa pytanych kobiet rezygnuje z dobrze skrojonych garniturów na rzecz jeansów i wygodnych butów.

- Czy to jest zabójcza para szpilek, biała koszula czy doskonale skrojona spódnica ołówkowa, poniedziałek to dla kobiet dzień walki - konferencje, spotkania biznesowe, negocjacje - w tym dniu panie starają się wyglądać jak najlepiej - mówi stylista Alain Mehada.

- Istotne jest również to, że taka postawa i poczucie pewności siebie uzyskane za sprawą stroju, działa podobnie jak poranna mocna kawa i jest niemal niezbędne w poniedziałek rano. Gdy czujemy się bardziej profesjonalnie, z większą odwagą i pewnością podchodzimy do wypełniania stawianych nam zadań i wyzwań
- wyjaśnia.

Dr Dariusz Tarczyński, twórca oryginalnych metod analizy osobowości na podstawie interpretacji wyglądu i wypowiedzi, przyznaje, że poniedziałek można porównać do postanowień noworocznych, kiedy to zakładamy większa skuteczność, motywację, a strój ma być elementem wspomagającym.

- Jeśli jesteśmy nastawieni na bardziej zdecydowane działanie, nasz strój będzie bardziej formalny, będzie odzwierciedlał nasz nastrój. Z drugiej jednak strony, strój nie tylko odzwierciedla nasze nastawienie, ale również może nas dyscyplinować. Odnosząc się do faktu, że w poniedziałek wybieramy bardziej formalne stroje ma dwa powody. Jeden jest bardzo prozaiczny. Poniedziałek jest dniem, kiedy odbywa się wiele spotkań biznesowych, negocjacji. - tłumaczy dr Dariusz Tarczyński.

- Z drugiej jednak strony, początek tygodnia można porównać do postanowień noworocznych. Wypoczęci po weekendzie, obiecujemy sobie, że od poniedziałku weźmiemy się za bary z pracą, będziemy bardziej skuteczni - dodaje.

Jak wskazuje specjalista, badania nie są niczym zaskakującym, gdyż w wielu korporacjach piątek jest dniem mniej formalnym, co odnosi się również do stroju.

Pobierz najnowsze vouchery Wonga >

Czytaj więcej w Platine.pl
"Pomidorówka może być wykwintna"
Producentka telewizyjna zdradza tajniki swojej kuchni.
Nie chce ci się pracować? Ona ma na to radę
Autorka bestsellera Francuzki nie tyją zdradza, jak osiągnąć równowagę między karierą, a życiem prywatnym.
Odwiedź ekskluzywny apartament Lancii
Apartament mieści jedyną europejską bibliotekę historii międzynarodowej mody od połowy XIX wieku do czasów obecnych.
Tagi:

praca

moda

dress code

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj drugi znak kodu rdNQf
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.