Dress-code współczesnej kobiety
Styl Życia Styl Dress-code współczesnej kobiety

Dress-code współczesnej kobiety? Japoński minimalizm

Dress-code współczesnej kobiety? Japoński minimalizm
Iwona Kossmann z modelkami na finale pokazu kolekcji jesień-zima. [fot: Kossmann]

Pokaz jesienno-zimowej kolekcji marki Kossmann był pochwałą japońskiego minimalizmu. Kreacje powstały z myślą o aktywnych zawodowo kobietach. Niektóre nawiązywały swoją formą do kimona.

Kossmann jest młodą polską marką, na której czele stoi Iwona Kossmann. Wcześniej przez dwie dekady pracowała w świecie biznesu. Wreszcie postanowiła stworzyć własną markę odzieżową dla aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Postawiła na ubrania eleganckie, wygodne i kobiece.

- Przede wszystkich chciałam nawiązać do japońskiego minimalizmu - powiedziała projektantka, spytana o pomysł na jesienno-zimową kolekcję. Podczas pokazu inspirację Japonią można było odnaleźć na wielu poziomach. Wydarzenie zorganizowano w stołecznym Muzeum Azji i Pacyfiku, orientalne elementy zawierała ścieżka dźwiękowa pokazu, modelki nosiły czarne peruki z geometryczną fryzurą, co upodobniało je do Japonek.

- Modelki wyglądały bardzo podobnie. Dzięki temu łatwiej mogłam się skupić na ubraniach - stwierdziła obecna na prezentacji Ewa Gawryluk. Wielką fanka stylu Kossmann jest dziennikarka Marta Kuligowska. - Bardzo podoba mi się ta kolekcja, bo jest do noszenia. W ubraniach Iwony czuję się pięknie i elegancko, tak jak powinnam się czuć - stwierdziła Kuligowska.

Na pokazie była także Lidia Popiel, ubrana w szarą sukienkę z najnowszej kolekcji. - W tej kolekcji delikatność i eteryczność jest w podtekście. To jest bardzo piękne, jeśli coś nie jest dosłowne. A tutaj bardzo proste linie, subtelność i harmonia w kompozycji jest czymś co trafia w serce - oceniła Popiel.

 

Zobacz kreacje z kolekcji Iwony Kossmann
fot. Materiały prasowe Iwony Kossmann
fot. Materiały prasowe Iwony Kossmann
fot. Materiały prasowe Iwony Kossmann

 

Iwona Kossmann podsumowując pokaz powiedziała, że jej ulubionym lookiem dziennym jest czarna, ołówkowa sukienka z wstawkami z kratki, a na wieczór wybiera tiulową, pudrową spódnicę i czarny, cekinowy top.

Zdecydowaną część kolekcji stanowią biurowe sukienki i kostiumy. Kreacje pod każdym względem utrzymane są w duchu minimalizmu. Czasami dojrzeć można było marszczenia, falbanki i kontrastowe wykończenia. Królowała czerń - w stylizacjach projektantka zazwyczaj stawia na jeden kolor. Obecny był także antracyt zestawiony z kobaltem, fuksją i szafirem, oraz złotymi elementami. W kolekcji dominują wełny, jedwabie oraz wysokogatunkowe dzianiny. Uzupełniają ją kreacje koktajlowe. Najbardziej wyrazistymi stylizacjami są te z cekinami i doszywanymi kwiatami.

Czytaj więcej w Platine.pl
Patrizia Gucci w Polsce kupiła obrusy i narzuty
Prawnuczka założyciela słynnego włoskiego domu mody opowiada o tym, co zaskoczyło ją w naszym kraju.
Znany projektant nie ma jeszcze czterdziestki, a już jest spełniony
- Nie mam więcej marzeń zawodowych, to jest mój pomysł na życie i to mnie kręci - przekonuje Dawid Woliński.
Przyszłe gwiazdy modelingu zmierzą się w Łodzi
Konkurs The Look of the Year jest jednym z najstarszych i prestiżowych konkursów dla modelek na świecie.
(PAPLife), (BW)
2014-09-06
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu P61fd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.