Wilhelm Sasnal w Platine.pl
wykop facebook blip twitter flaker

Wilhelm Sasnal

Wilhelm Sasnal (ur. 1974 r.) jest polskim malarzem, rysownikiem, twórcą filmów i komiksów. Uważany jest za jednego z ważniejszych artystów młodego pokolenia. Zdobył międzynarodową  sławę i uznanie. Ze względu na tematykę jego malarstwo figuratywne wpisuje się w nurt sztuki zaangażowanej społecznie. W swoich pracach prezentuje migawki z życia codziennego, poruszające wątki związane z historią osobistą oraz z dziejami kraju czy społeczności. Ważnym źródłem inspiracji stanowi dla niego świat popkultury, fotografii, informacji przekazywanych przez media. Jest autorem takich dzieł jak Samoloty, Palące dziewczyny, Lekcja gimnastyki w szkole oraz Las. Współpracuje z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie oraz czasopismem Krytyka literacka.

Jego prace znajdują się w kolekcji Tate Modern i Galerii Saatchi w Londynie, Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku,  oraz Centrum Pompidou w Paryżu.
Jest najlepiej sprzedającym się artystą w historii sztuki polskiej. Tryptyk Palące dziewczyny uzyskały na aukcji kwotę 456 tys. dolarów natomiast obraz Samoloty 400 tys. dolarów. Prace Fabryka oraz UFO zostały sprzedane za ponad 200 tys. dolarów. Lekcja gimnastyki w szkole osiągnęła kwotę 180 tys. dolarów.Zobacz ofertę naszej galerii sztuki produkty

Ciężarna

Średnia ocena: 0,00

Trakcje

Średnia ocena: 0,00

Chełm

Średnia ocena: 0,00

In Space

Średnia ocena: 0,00