9

9. Edycja Warszawskich Targów Sztuki już wkrótce!

9. Edycja Warszawskich Targów Sztuki już wkrótce!
[fot: mat.organizatora]

70 wystawców z całej Polski i zza granicy, będzie można tu kupić dzieła począwszy od XVIII do XXI wieku. Będzie malarstwo, grafika, rzeźba i takie perełki rzemiosła artystycznego, jak unikatowa biżuteria. Platine.pl jest patronem tej imprezy.

Warszawskie Targi Sztuki, organizowane przez firmę Rempex Sp. z o. o., będą okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i informacji, a przede wszystkim do zapoznania się z najnowszą ofertą galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych z całego kraju i nie tylko.

Impreza skierowana jest do kolekcjonerów, marszandów, zarządzających instytucjami kultury, muzealników i miłośników sztuki. Wagę organizowanych Targów Sztuki w Warszawie potwierdza rosnąca z roku na rok liczba gości – także z zagranicy.

Przegląd polskiego rynku galeriowego

Swoją obecność na Warszawskich Targach Sztuki potwierdzili już, m.in.: ARTEMIS galeria sztuki z Krakowa, Galeria CZAS z Katowic, poznański ARTYKWARIAT, Galeria PIEKARY i Galeria EGO, Wydawnictwo BOSZ z Leska, Galeria OLIMPUS z Łodzi, wrocławska Galeria M Marii Dziedziniewicz i Galeria PLATON. Są także nietypowi wystawcy jak Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który będzie promował konkurs na ,,Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”.

- Obserwując ofertę wystawców oceniam, że w ciągu 9 lat polski rynek dzieł sztuki i innych zabytkowych artystycznych przedmiotów bardzo się zmienił. Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie kolekcjonerstwem – mówi Piotr Lengiewicz, właściciel i Prezes Zarządu spółki Rempex.

Jego zdaniem, klienci są bardziej wyedukowani, a ich kolekcje bardziej wyrafinowane w doborze przedmiotów i stylów historycznych. - Sądzę, że w najbliższych latach profesjonalizacja polskiego rynku dzieł sztuki będzie postępować, a na rynku pojawią się nowi kolekcjonerzy, ludzie młodzi, którzy w dużym stopniu skoncentrują się na sztuce współczesnej i właśnie w obrębie tej sztuki należy spodziewać się coraz większego zainteresowania - uważa Lengiewicz.

Rempex, organizując od dziewięciu lat Warszawskie Targi Sztuki stara się integrować środowisko galerii i domów aukcyjnych, aby poprzez wspólne działanie promować kolekcjonerstwo. - Sztuki plastyczne nie mają łatwej drogi w dotarciu do mediów i nasze wspólne działanie ma na celu przełamywanie tego stanu. Cieszy nas, że z roku na rok targi odwiedza coraz więcej osób, również takich, które przychodzą w poszukiwaniu prac konkretnych artystów i określonych przedmiotów - podkreśla szef Rempexu.

Warszawskie targi na tle europejskich

Poprzez Warszawskie Targi Sztuki – Warszawa – reprezentując Europę Środkowo-Wschodnią, w 2003 roku dołączyła do zaszczytnego grona organizatorów najsłynniejszych targów sztuki odbywających się w największych miastach europejskich: Art Paris, Viennafair, Art Basel, Art Brussels, Europ'Art'Gen?ve, Art Amsterdam, Berlin Art Fair.

Serdecznie zapraszamy w dniach 3.12. (sobota) 11.00-19.00 i 4.12. (niedziela) 11.00-17.00 do odwiedzenia Warszawskich Targów Sztuki. Honorowy patronat nad Warszawskimi Targami Sztuki objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Patroni mediowi Warszawskich Targów Sztuki: Newsweek, TV Biznes, Radio PIN, AMS, Czas na Wnętrze, Art & Business, Artinfo.pl, portal O.pl, Platine.pl.

Sponsor imprezy: BMW Group Polska.

Cena biletów: normalny – 10 zł; ulgowy – 5 zł; rodzinny – 15 zł; 3-dniowy – 20 zł

Więcej informacji: http://www.warszawskietargisztuki.pl/exhibitors

Wkrótce 9. edycja Warszawskich Targów Sztuki!

Już dziś zapraszamy na dziewiątą edycję Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 2–4 grudnia 2011, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego
w Warszawie. Weźmie w nich udział ok. 70 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać oraz nabyć dzieła z okresu od
XVIII do XXI wieku z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby, jak i perełki rzemiosła artystycznego –
w tym unikatową biżuterię.

Warszawskie Targi Sztuki, organizowane przez firmę Rempex Sp. z o. o., będą okazją
do spotkań, wymiany doświadczeń i informacji, a przede wszystkim do zapoznania się
z najnowszą ofertą galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych z całego kraju i nie tylko. Impreza skierowana jest do kolekcjonerów, marszandów, zarządzających instytucjami kultury, muzealników i miłośników sztuki. Wagę organizowanych Targów Sztuki w Warszawie potwierdza rosnąca z roku na rok liczba gości – także z zagranicy.

Swoją obecność na Warszawskich Targach Sztuki potwierdzili już, m.in.: ARTEMIS galeria sztuki z Krakowa, Galeria CZAS z Katowic, poznański ARTYKWARIAT, Galeria PIEKARY
i
Galeria EGO, Wydawnictwo BOSZ z Leska, Galeria OLIMPUS z Łodzi, wrocławska Galeria M Marii Dziedziniewicz i Galeria PLATON. Są także nietypowi wystawcy jak Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który będzie promował konkurs na ,,Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”.

„Obserwując ofertę wystawców oceniam, że w ciągu 9 lat polski rynek dzieł sztuki i innych zabytkowych artystycznych przedmiotów bardzo się zmienił. Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie kolekcjonerstwem. Klienci są bardziej wyedukowani, a ich kolekcje bardziej wyrafinowane w doborze przedmiotów i stylów historycznych. Sądzę, że w najbliższych latach profesjonalizacja polskiego rynku dzieł sztuki będzie postępować, a na rynku pojawią się nowi kolekcjonerzy, ludzie młodzi, którzy w dużym stopniu skoncentrują się na sztuce współczesnej i właśnie w obrębie tej sztuki należy spodziewać się coraz większego zainteresowania. Rempex, organizując od dziewięciu lat Warszawskie Targi Sztuki stara się integrować środowisko galerii i domów aukcyjnych, aby poprzez wspólne działanie promować kolekcjonerstwo. Sztuki plastyczne nie mają łatwej drogi w dotarciu do mediów
i nasze wspólne działanie ma na celu przełamywanie tego stanu. Cieszy nas, że z roku na rok targi odwiedza coraz więcej osób, również takich, które przychodzą w poszukiwaniu prac konkretnych artystów i określonych przedmiotów” – mówi Piotr Lengiewicz, właściciel i Prezes Zarządu spółki Rempex.

Warszawskie Targi Sztuki na tle imprez europejskich

Poprzez Warszawskie Targi Sztuki – Warszawa – reprezentując Europę Środkowo-Wschodnią, w 2003 roku dołączyła do zaszczytnego grona organizatorów najsłynniejszych targów sztuki odbywających się w największych miastach europejskich: Art Paris, Viennafair, Art Basel, Art Brussels, Europ'Art'Gen?ve, Art Amsterdam, Berlin Art Fair.

Serdecznie zapraszamy w dniach 3.12. (sobota) 11.00-19.00 i 4.12. (niedziela) 11.00-17.00 do odwiedzenia Warszawskich Targów Sztuki.

Honorowy patronat nad Warszawskimi Targami Sztuki objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Patroni mediowi Warszawskich Targów Sztuki: Newsweek, TV Biznes, Radio PIN, AMS, Czas na Wnętrze, Art & Business, Artinfo.pl, portal O.pl, Platine.pl.

Sponsor imprezy: BMW Group Polska.

Cena biletów:

normalny – 10 zł; ulgowy – 5 zł; rodzinny – 15 zł; 3-dniowy – 20 zł


Więcej informacji:
http://www.warszawskietargisztuki.pl/exhibitors

Tagi:

wydarzenia

targi

sztuka

kraj

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj drugi znak kodu Aa9wg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.