400 procent zysku w 10 lat
Finanse & Nieruchomości Finanse 400 procent zysku w 10 lat

400 procent zysku w 10 lat. Zobacz jak to możliwe

1/5
400 procent zysku w 10 lat. Zobacz jak to możliwe
[fot: Zentilia/Istock]

Choć na górkach się nie kupuje, to jeśli chcesz zainwestować w złoto, przygotuj się na nadchodzącą korektę. Monety, sztabki czy certyfikaty? Radzimy, jak inwestować w złoto.

Ceny złota rosną nieprzerwanie od 20 lat i ciągle biją historyczne rekordy. W grudniu zeszłego roku za uncję trzeba było zapłacić 1431,25 dolarów. To niemal trzy razy więcej niż jeszcze pięć lat temu. Od początku 2011 roku złoto zdrożało już o niemal 20 procent.

Na złocie można nieźle zarobić. W zeszłym tygodniu jego cena przekroczyła 1600 dolarów za uncję. - To kryzys obudził ceny złota, które rosną w zawrotnym tempie i nic nie wskazuje na to, aby miały się zatrzymać - mówi Jan Mazurek, Główny Analityk Investors TFI S.A. - Ostatnio notowane, najwyższe w historii ceny złota pozostają w ścisłym związku z inflacją, która obniża wartość dolara. Także euro stało się bardzo niepewną walutą, na czym zyskuje złoto oraz rosnący w siłę frank szwajcarski - dodaje ekspert.

Choć na górkach się nie kupuje, to jeśli chcesz zainwestować w złoto, przygotuj się na nadchodzącą korektę. - Ceny złota rosną, ale co kilka miesięcy obserwujemy nieznaczną korektę. Po grudniowych szczytach korekta przyszła w styczniu, po szczycie kwietniu lekkie spadki było widać w maju. Teraz będzie podobnie - mówi Artur Nawrocki, analityk Money.pl. I na ten moment warto się przygotować, jeśli chcemy zainwestować w złoto.

ZOBACZ, JAK SIĘ ZMIENIAŁY CENY ZŁOTA W OSTATNIM ROKU:

Źródło: Money.pl

Monety, sztabki czy certyfikaty? Na kolejnych stronach zobacz jak zainwestować w złoto.

Tagi:

monety

surowce

zloto

kolekcjonerstwo

inwestycja alternatywna

SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj drugi znak kodu KTjxg
KOMENTARZE
 • 25.07.11, 10:44:09

  ~Gość

  "Jedną z bardziej znanych, choć nie potwierdzonych historii związanych z fałszowaniem złota, jest przekręt z wolframem"

  Chinole masowo podrobili monety $20 stosując wofram. Co ciekawe jest to zgodne z chińskim prawem, ponieważ od emisji monet minęło więcej niż 100lat. Jedyna różnica umożliwiająca odróżnienie bez specjalistycznego sprzętu, to średnica większa o ok. 0.4-0.5mm.
  Alek
  odpowiedz
 • 27.07.11, 10:11:44

  ~Gość

  Procent skladany na lokacie: http://www.calculla.pl/pl/lokata
  odpowiedz
 • 8.09.11, 20:18:15

  ~Gość

  Gdzie najlepiej trzymać kupione złoto? Czy zanieść do banku do skrytki, co na pewno kosztuje, czy trzymać w domu w swoim sejfie?
  odpowiedz
 • 13.12.11, 21:05:32

  ~Gość

  tez mi wyczyn jest to sredni rooczny wzrost na poziomie 15% czyli zadna rewelacja...Na przykład akcje KGHM od 2008 dały zrobic 411% czyli srednio 42% rocznie..
  odpowiedz